trečiadienis, liepos 6 d.
Lietuvės pagalbos prašymas: sūnaus Mantuko būklė sunki, iš invalidumo pašalpos neįmanoma išgyventi

Tiesos redakciją pasiekė jautrus lietuvės pagalbos prašymas. Moteris kreipiasi į užsienyje gyvenančius lietuvius su viltimi, kad jos sūnui bus suteikta bent kiek geresnė pagalba.

"Mano sūnus Matukas, kuriam suėjo 18 metų, sunkiai serga spastiniu paralyžiumi ir epilepsija. Iš gaunamos invalidumo pašalpos neįmanoma užtikrinti net minimalių vaiko poreikių, pinigų vos užtenka maistui. Dietologai liepia vaikui duoti maisto papildą "Nutridrink". Mantukui šio vaisto reikia 3 kartus per dieną, vienas buteliukas kainuoja apie 3 Eur. Taip pat sūnui reikalingos makštos, masažai, ateina slaugė, kuri man leidžia bent kiek dėmesio skirti kitiems vaikams. 

18 metų esu įkalinta namuose prie sunkiai sergančio Mantuko, o kur dar buto mokesčiai ir skalbimo priemonės. Gerų žmonių dėka vieną kartą buvau nuvežusi Mantuką į Vokietiją, Miunsterio klinikas, bet, kad atlikti visus tyrimus ir skirti gydymą, turėjome atvykti antrą kartą. Kai buvo paskaičiuota, kiek tai kainuos, žinojau, kad nepavyks atvykti. Aš labai norėčiau sužinoti kitos šalies gydytojų nuomonę, ką dar galima padaryti, kaip galima palengvinti Mantuko gyvenimą.

Vaikų tėvas visiškai nemoka vaikams priteisto išlaikymo, šiandien vaiko išlaikymo skola siekia 17 tūkst. Eur. Mantuko tėvas visiškai nesidomi vaikų sveikata ir gyvenimu. Prieš 10 metų teisme dėl išlaikymo priskyrimo jis savo vaikais pasiūlė rūpintis valstybei ir paramos davėjams. Gaila, negaliu vaikams pasakyti, kad turėsime dėl to badauti. Tėvas netgi sutiko, kad jo vaikai atsidurtų vaikų namuose. Šiuo metu jis dirba Norvegijoje, bet net nebando mažinti išlaikymo skolos. Dar baisiau yra tai, kad skyrybų metu pusė buto, kuriame gyvena vaikai, priteisė būtent tėvui, nors jis gerai žino, kad neprisidėjo prie buto įsigyjimo, jį nupirko mano tėvai. Vaikų tėvas laikosi įsikibęs šio buto, samdosi advokatus, jam nerūpi, kad vaikai gali netekti namų. Jis gerai žino, kad už pusė buto gali nemokėti išlaikymo vaikams.

Man belieka kreiptis į gerus žmones pagalbos, kurie bent kažkiek prisidėtų prie geresnio vaikų gyvenimo. Mano svajonė yra nuvežti Mantuką į Slovakiją, "Adeli" reabilitacijos centrą, taip pat gal pavyktų jūsų dėka nuvežti į Vokietiją, nes su Miunsterio klinikų profesoriumi neurologu sutarėme, kad atvyksime. Mantuko gydymui esu įsteigusi Labdaros paramos fondą. Mano organizmas yra išsekęs nuo jaudinomosi, kad taip sunkiai sergančiam sūnui niekuo negaliu padėti. Praėjusiais metais pačiai teko vykti į ligoninę, Santariškėse atlikta sudėtinga operacija, išoperuotas auglys. 

Nelikit abejingi Mantuko skausmui, kas kiek galit - padėkit! Rekvizitai:

Labdaros ir paramos fondas "Vaikų sveikata", fondo kodas 302513531

Banko sąskaita: LT967300010129286621 "Swedbank" AB,SWIFT/BIC kodas HABALT22; banko kodas 73000; mokėjimo paskirtis: Parama Mantukui 

Paypal: daiva4567@gmail.com

Paskambinti man galite tel. nr. +37060313101"

2020 08 05 10:52
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt