antradienis, rugpjūčio 4 d.
Lietuviai pristatė modernųjį šokį Italijoje
tiesa.com

Italijos Trentino–Alto Adidžės regiono sostinės Trento istoriniame teatre „Teatro Sociale“ parodytas Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Medėjos“. Spektaklis Italijoje rodomas pirmą kartą ir įtrauktas į festivalio „Rytai Vakarai. Kultūrų sankirtos“ („Oriente Occidente. Incontro di culture“) programą.

30 metų jubiliejų švenčiantis šokio teatras „Aura“ aktyviai kuria ir rengia pasirodymus ne tik Lietuvos scenose. „Aura“ aktyviai dalyvauja ir įvairiuose tarptautiniuose renginiuose. Lietuvos šiuolaikinį šokį teatras reprezentavo 27 užsienio šalyse, pasirodė 162 festivaliuose, kurių sąraše ir tokie prestižiniai šokio festivaliai kaip „Euro-scene“ Leipcige.

Kauno šokio teatro „Aura“ meno vadovė, choreografė Birutė Letukaitė – nuolat ieškanti įvairių išraiškos formų, atvira naujoms idėjoms, ieškanti bendradarbiavimo su kitų sričių menininkais. Žiūrovams buvo pristatytas ne vienas projektas, gimęs kūrybinių susitikimų su dailininkais, tekstilininkais ar naujųjų technologijų atstovais.

„Auros“ kūrybinė veikla įvertinta daugiau kaip 50 miesto, šalies ir tarptautinių apdovanojimų, taip pat sulaukė puikių atsiliepimų šalies ir užsienio spaudoje. 2006 m. Birutė Letukaitė buvo apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už spektaklio „Aseptinė zona arba Lietuviškos sutartinės“ choreografiją. 2013 m. choreografė Birutė Letukaitė gavo antrąjį „Auksinį scenos kryžių“ už ilgametį indėlį į Lietuvos šiuolaikinio šokio meną. 2012 m. spektaklis „Medėjos“ pelnė „Fortūnos“ statulėlę.

Idėja, režisūra, choreografija ir scenografija - Birutės Letukaitės, muziką sukūrė Antanas Jasenka, apšvietimas – Tado Valeikos ir Vladimiro Šerstobojevo, kostiumus sukūrė Rūta Biliūnaitė, vokalas - Skaidros Jančaitės, šoka: Liza Baliasnaja, Riikka Ihalainen, Gotautė Kalmatavičiūtė, Rūta Lelytė, Ieva Navickaitė, Jokūbas Nosovas, Marius Pinigis, Indrė Puišytė, Andrius Stakelė.

2013 09 04 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt