pirmadienis, sausio 18 d.
Lietuvių emigrantų trijulė šiurpino ir Angliją, ir Italiją: nusikaltimą įvardijo kaip pasibaisėtiną ir ligotą
tiesa.com
facebook nuotrauka

Kalėti iki gyvos galvos – tokį nuosprendį prieš penkerius metus britų teisme išgirdo trys lietuviai emigrantai. Jauni vyrai buvo nuteisti už jauno italų kilmės padavėjo nužudymą, o vietinėje žiniasklaidoje jų veiksmai buvo vadinami kaip pasibaisėtini ir ligoti.

Už grotų už jauno italo žmogžudystę buvo pasiųsti trys lietuviai: Aleksandras Žuravliovas, Saulius Tamoliūnas ir Linas Židonis. Tik vienintelis A. Žuravliovas, išgirdęs nuosprendį, paslėpė veidą delnais, kiti nusikaltėliai neparodė jokių emocijų.

A. Žuravliovas šįmet kalėjime mirė britų kalėjime. Po nusikaltimo straipsniai apie nužudymą pasirodė ne tik Didžiosios Britanijos, bet ir Italijos leidiniuose Visur lietuvių trijulė buvo vadinama kaip pasibaisėtina, o jų įvykdytas nusikaltimas – kaip ligotas. Iš Italijos į Angliją uždarbiauti atvykęs jaunas vyras dirbo restorane padavėju, tačiau jo gyvenimas svetur ilgai netruko.

Po jo mirties ekspertai nustatė, kad jis patyrė mažiausiai 100 sužeidimų po to, kai naktį buvo užpultas nuteistos trijulės. Tiesa, į Angliją, Maidstoną, užsidirbti jaunuoliai atvyko dviese. Iki tragedijos jie nauju gyvenimu džiaugėsi vos savaitę.

Italai įsidarbino restorane, tame pačiame name, virš restorano, ir gyveno. „Vos per savaitę nuo atvykimo vienas italas buvo rastas mirštantis ant laiptų prie įėjimo, jis buvo žiauriai sumuštas. Kartu buvęs jo draugas vos galėjo suprasti, kas įvyko vos per akimirką“, – po nusikaltimo buvo teigiama portale kentonline.co.uk.

Britiškame leidinyje teigiama, kad abu italų kilmės jaunuoliai tą vakarą tiesiog ruošėsi miegoti, nė vienas neieškojo nei nuotykių, nei problemų. Aukos jau ruošėsi miegoti, vilkėjo pižamas. Teisme nuskambėjo ir priežastis, kodėl trys emigrantai nusprendė susidoroti su kaiminystėje gyvenusiais italais. Kartu gyvenę lietuviai sulaukė skundų dėl triukšmo ir nusprendė, kad būtent du jauni italai jais skundžiasi.

Savo prielaidas padarę lietuviai nusileido aukštu žemiau ir pradėjo veržtis pas italus. Vėliau paaiškėjo, kad italai dėl lietuvių keliamo triukšmo nesiskundė. Trys lietuviai į italų kambarius įsiveržė būdami neblaivūs. Veržėsi taip agresyviai, kad buvo iššokusios net durų staktos.

„Apsvaigę nuo alkoholio jūs visi trise pradėjote mušti du jaunus italus, tai buvo laukinis išpuolis“, – teisme kalbėjusį teisėją citavo kentonline.co.uk. Teisme taip pat nuskambėjo, kad emigrantai, mušdami kaimynus, naudojo viską, kas papuolė po ranką: rankeną, metalinius strypus, medžio gabalus. Buvo smūgiuota ir rankomis bei kojomis. Abu italai buvo tą pačią naktį išgabenti į ligoninę, tačiau vienas jų neišgyveno.

Likus vos kelioms dienoms iki mirties vaikinas dar spėjo pasidžiaugti nauju gyvenimo etapu: „Aš Anglijoje, bandau įsikurti. Radau darbą italų restorane, kuriame ruošiamos Neapolio gėrybės ir mokausi dirbti padavėju. Susipažįstu ir su italais, kurie dirba kartu. Nuoširdžiai, viskas tiesiog tobula“.

Verdikto paskelbimą klausę italo tėvai teigė, kad „nebegali kvėpuoti“, o dėl netekties jie teigė jaučiantys didžiulę tuštumą. „Jis nenusipelnė, kad kas nors taip pasielgtų su juo. Jis niekada nebegalės užuosti, matyti, jausti skausmą ar džiaugsmą. Mes niekada su tuo nesusitaikysime“, – kalbėjo nužudytojo tėvai. „Mano sūnus atvažiavo vos prieš savaitę, jau kitą dieną po atvykimo rado darbą.

Žinau ir kitą berniuką, bandėme su juo pasikalbėti po nusikaltimo, bet jis po sumušimo buvo per dideliame šoke, – portalui dailymail.co.uk po nusikaltimo kalbėjo nužudytojo mama. – Jis buvo neįtikėtinai laimingas dėl naujo gyvenimo etapo.“ Po nusikaltimo nužudytojo motina vis kartojo, kad negali nei kalbėti, nei galvoti.

„Mes nenorime suprasti, kas įvyko. Mano sūnus nebuvo tas, kuris veltųsi į muštynes, juk jis ką tik atvažiavo, net negalėjo įsivelti su kuo nors į konfliktą“, – leidiniui dailymail.co.uk kalbėjo jo motina. Trys lietuviai buvo nubausti kalėti iki gyvos galvos, tačiau vienas jų anapilin iškeliavo būdamas už grotų.

Kiti du nuteistieji į laisvę prašytis galės dar negreit. Britų kalėjime kalintis S. Tamoliūnas į laisvę galės prašytis tik už grotų praleidęs mažiausiai 21-erius metus, Linas Židonis – mažiausiai 20 metų. Dar po dvylika metų už grotų jiems teks sėdėti už kito italo sumušimą ir sunkų jo sveikatos sutrikdymą.

Portalas linguesenzasforzo.over skelbia, kad po nusikaltimo įtarimai buvo pareikšti dešimčiai asmenų, septyni iš jų buvo sulaikyti, tačiau buvo nuspręsta, kad prie nusikaltimo prisidėjo tik trys lietuviai. Tik vienas iš įtariamų jaunų vyrų buvo britų kilmės.

2019 06 23 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt