trečiadienis, liepos 6 d.
Lietuvių pora Tailando saloje globoja 15 vienišų šunų
Alfa.lt

Meilė gyvūnams – daugeliui pažįstamas jausmas. Deja, bet šių mylimų kompanionų netektis taip pat yra neatsiejama gyvenimo ciklo dalis. Būtent tada mes stengiamės užpildyti likusią tuštumą savo širdyje kažkuo kitu. Galbūt kas nors tiesiog atsiveda į namus naują keturkojį draugą, o kai kurie, kaip prieš 6 metus į Tailando Koh Koodo salą atvykę Rasa Skridailaitė ir Mantas Pralgauskas, kitoje pasaulio pusėje ima rūpintis visais be šeimininko esančiais šunimis.

Portalo „News Lagoon“ duomenimis, atostogaujant Koh Koodo saloje, Mantui ir Rasai teko atsisveikinti su savo rimtai susirgusiu namuose likusiu šuniu Aibo. Sukrėsti ir sugniuždyti jie pradėjo domėtis vietinių šunų gyvenimu ir pamatė tragišką vaizdą – daugelis gyvenančių keturkojų buvo sergantys ar sužeisti, o veterinarijos klinikų ar gyvūnų prieglaudų šioje saloje tiesiog nebuvo.

Taigi, jie nusprendė jais pasirūpinti ir priglaudė savo pirmąjį šunį, pavadinę jį Zuika. Nuo to laiko pora jau turi priglaudę 15 vienišų keturkojų žmogaus draugų.

Mantas ir Rasa galiausiai nusprendė likti saloje, pradėti savo mažą verslą, o visą likusį laiką skirti šunų globai. Jie kasdien važinėja 40 km, kad pamaitintų šiuos beglobius šunis, duotų jiems vaistų ir reguliariai patikrintų.

Kadangi saloje nėra veterinarijos klinikų, pora turi skirti didelį dėmesį šių gyvūnų rūpybai ir labai dažnai konsultuojasi su Lietuvos ir likusio pasaulio veterinarais. Jie neturi didelių finansinių išteklių, todėl nuolatos sulaukia pagalbos iš geros širdies žmonių iš viso pasaulio. Tam lietuviai sukūrė puslapį socialiniame tinkle „Facebook“, kuriame dalinasi pagalbos prašymais ir sėkmės istorijomis.

2020 06 07 21:59
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt