šeštadienis, sausio 16 d.
Lietuvos ambasadoje Maskvoje suvaidintas istorinis spektaklis „Šimtmečio moterys“
tiesa.com
urm

Rugsėjo 12 dieną Lietuvos ambasadoje Maskvoje gausiai susirinkusiai lietuvių bendruomenei buvo parodytas istorinis spektaklis „Šimtmečio moterys“.

Vaidinime pristatytos pirmosios Lietuvos valstybės kūrėjos, garsiausios šalies tarpukario moterys: rašytojos Gabrielė Petkevičaitė-Bitė ir Julija Žymantienė-Žemaitė, seserys politikės Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė bei aktorė Ona Rymaitė, kurios savo veikla ir kūryba prisidėjo prie šalies atstatymo darbų.

Šių moterų gyvenimo istorijas jaudinančiu subtilumu perteikė aktorės Neringa Bulotaitė ir Jurga Kalvaitytė. Žiūrovai ne tik galėjo pajusti tradicinę nostalgišką tarpukario dvasią, bet ir pamatyti unikalius, archyvinius istorinio Kauno dokumentinius vaizdus, taip pat prezidentą Antaną Smetoną, premjerą Augustiną Voldemarą, užsienio reikalų ministrą Petrą Klimą.

Kaip pažymėjo ambasadorius Remigijus Motuzas, spektaklis ypač svarbus užsienyje gyvenantiems lietuviams, nes jo turinys dar labiau skatina branginti mūsų išskirtinę istoriją ir kultūrą.

2019 09 14 04:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt