antradienis, liepos 5 d.
Lietuvos ambasadoje Vašingtone vyko susitikimas su „Misija Sibiras“ dalyvėmis
tiesa.com
urm

Vasario 10 dieną Lietuvos ambasadoje JAV buvo surengtas susitikimas su „Misija Sibiras“ projekto vadove Aiste Eidukaityte ir ekspedicijos dalyve, Amerikoje gimusia ir užaugusia Marija Čyvaite.

Sveikindamas susirinkusius svečius Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas pasidžiaugė, kad jaunimas savo iniciatyva pradėjo vykdyti svarbų tautos atminties projektą, kuris įkvėpė daug tūkstančių Lietuvos jaunimo, o šiuo metu tampa vis populiaresnis ir JAV lietuvių tarpe.

Ambasadorius padėkojo „Misija Sibiras“ projekto komandai už atvykimą ir pasidalinimą ekspedicijų įspūdžiais ir pilietiškumo pavyzdžiu.

A. Eidukaiytė ir M. Čyvaitė į renginį susirinkusiems Vašingtono lietuviams, JAV diplomatams, analitinių centrų ekspertams bei žurnalistams papasakojo apie „Misija Sibiras“ projektą bei 2019 metų ekspediciją į Kazachstaną.

Jos metu ekspedicijos dalyviai Karagandos apylinkėse surado 18 bendrų kapinių, užfiksavo bei sutvarkė 130 lietuvių kapų, pastatė 2 savo rankomis gamintus koplytstulpius ir kryžių.

2019 metais norą dalyvauti „Misija Sibiras‘19“ ekspedicijoje pareiškė daugiau nei 1000 žmonių.

2020 02 12 21:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt