antradienis, spalio 26 d.
Maskvoje iškilmingai atidaryta rekonstruota Lietuvos ambasada
tiesa.com
urm

Gruodžio 9 dieną Maskvoje buvo iškilmingai atidaryta rekonstruota Lietuvos ambasada Rusijoje. Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat-Kelpša, ambasadorius Remigijus Motuzas ir bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius.

Sveikindamas susirinkusiuosius, ambasadorius R. Motuzas priminė, kad šis pastatas buvo pastatytas dar 1982 metais ir jau neatitiko šios dienos poreikių, todėl 2015 metais buvo pradėta patalpų rekonstrukcija, kuri tesėsi beveik 4 metus.

Sėkmingai užbaigtas projektas patalpoms suteikė savitą nacionalinį koloritą. Atidaryme dalyvavo Rusijos užsieninio reikalų ministerijos atstovai, užsienio valstybių ambasadoriai, visuomenės ir kultūros veikėjai bei lietuvių bendruomenės nariai.

Užsienio reikalų ministerijos kancleris L. Talat-Kelpša pasveikino susirinkusiuosius ir pažymėjo: „Valia ir pasiryžimas rekonstruojant šį pastatą leido pasiekti rezultatą, kuriuo mes galime didžiuotis.

Šia proga norėčiau pažymėti, kad tarptautiniuose santykiuose valia ir pasiryžimas turi didelę reikšmę ir gali nulemti įvykių raidą“. Lietuvos diplomatinė atstovybė Maskvoje pradėjo veikti 1920 metais.

Jos veikla dėl sovietinės okupacijos 1940 metais buvo nutraukta. Tik atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, 1990 metais šiame pastate savo darbą pradėjo Lietuvos nuolatinė atstovybė.

2019 12 10 17:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt