ketvirtadienis, liepos 7 d.
Milena Venclauskienė: Geras kadras prasideda nuo sumanymo ir šviesos
tiesa.com
asmeninio albumo nuotrauka

Fotografės Milenos profesijos pasirinkimas kito nuo draudimo agentės veiklos iki fotografijos. Iš pradžių buvo mėgėjiška veikla, ji fotografavo tai, kas traukė akį: gėlytes, aplinkos vaizdus. Tačiau ji greitai suvokė, kad jos sielai reikalinga meninė veikla. Siekdama profesionalumo, pasitelkdavo drausmę, atkaklumą, kartojimą.

Kažko naujo, savito pasiekti pavykdavo, net fotografuojant kaimynų katiną. Jai gyvenime svarbiausios vertybės: sugebėjimas pasimokyti iš klaidų, laiko pojūtis, paros režimas, profesinis tobulėjimas, dėmesys šeimai.

Jos pasakojimas teikia optimizmo tiems, kurie dar tik siekia sėkmės. Nes Milena, pasakodama apie savo žingsnius profesionalumo link, aiškina, kad reikėjo ir valios ir atkaklumo ir pasiryžimo, ugdant įgūdžius. Tačiau pastangos atnešė sėkmę.

Nuo kada pajutote aistrą fotografijai?

Aistrą pajutau jau vaikystėje, tai buvo mano hobis. Nors nieko nesupratau ir nežinojau apie nustatymus, kitus technikos dalykus – nesijaudinau, atrodė, kad gėlytėms fotografuoti nereikia daug žinių ,spaudi mygtuką ir viskas.

Tačiau greitai paaiškėjo, jog viskas daug sudėtingiau. Fotografuoti ir naudotis visa technika geriau išmokau studijų laikais. O nauja kūrybinė veikia atėjo prieš metus.

Patarkite kaip atrasti save fotografijoje?

Turi žinoti, ką nori veikti gyvenime ir visą laiką to siekti. Jei tau lemta būti fotomenininku, suvoki be kitų pagalbos ar ilgų aiškinimų ,kad tai tavo sritis. Fotografuok daug kartų, kad ir tą patį kaimynų katiną ar vaiką su valgomaisiais ledais. Kai pradėsi tai daryti, suprasi kad tai tavo pašaukimas, kurio jau negalėsi atsisakyti. Jei nežinai, kaip rasti savo braižą ir ko nori, reikia mokytis, net jei tektų prisiversti tai daryti.

Geras kadras prasideda nuo?

Geras kadras prasideda nuo sumanymo ir šviesos.

Jei nebūtumėt fotografė būtumėt kas?

Labai geras klausimas, tektų ieškoti savo veiklos. Studijų laikais galvojau, kad norėčiau dirbti draudime. Taip ir nutiko – ko labai nori, tą ir gauni. Teko padirbėti, srityje, kuri neteikė nei džiaugsmo, nei vidinės ramybės ir laimės. Tad išėjau. Dabar jau tikiu, kad širdžiai miela sritis turėtų būti susijusi su menais ir laisve.

Kaip kurti sėkmingą savo veiklą ir gyvenimą?

Labai paprastai, turi būti harmonija ir balansas. Sėkmė – mokėjimas tobulėti ir mokytis iš klaidų. Turint šeimą, nedera darbui atiduoti visų paroje esamų valandų, planuojiesi laiką ir darbus. Taip randi laiko profesiniam tobulėjimui, šeimai, atostogoms, saviugdai. Svarbu įvertinti ir pasirinkti tai – kas teikia džiaugsmo.

Kokia buvo netikėčiausia jūsų fotosesija?

Būna kiekviename darbe netikėtų istorijų, neišvengiau ir aš. Tačiau aš esu linkusi iš anksto pasiruošti, numatyti sunkumus ir būdus, kaip jų išvengti. Tai man sekasi, netikėtumai nesutrikdo. Sunku prisiminti atvejį, kuris būtų išmušęs iš vėžių. Atrodo visose šventėse susiduri su mažais nenumatytais dalykais.

Gerokai pagalvojusi prisiminiau paskutines vestuves ir krikštynas kurias neseniai fotografavau. Krikšto metu mergaitei buvo gana nuobodu, o vaikas judrus, ėmė protestuoti. Tam, kad vaiko šventė būtų sklandi, bažnyčioje esantį piešimo stalelį atnešėme prie altoriaus ir apeigas atliekančio kunigo, leidome būsimajam krikščioniui piešti, taip vaikas be ašarų, be drausminimų, gera nuotaika baigė krikšto iškilmę.

Kita istorija įvyko vestuvėse. Į metrikacijos skyrių visi vestuvininkai sueina, baigia groti muzika, ore tvyro jaudulys. Prasidėjo ceremonija ir girdžiu, visus kalbant rusų kalba, nelabai moku rusų kalbos – tik keletą sakinių. Po ceremonijos vykome į fotosesijos vietą. Jaudinuosi – nežinau, kaip susikalbėsime.

Tačiau pavyko suprasti vieniems kitus – ten vykusi fotosesija buvo tobula, nesvarbu, kad ir nemokėjau gerai kalbėti. Jaunieji vykdė nurodymus gestais ir tai, kas buvo sumanyta, įvykdėme puikiai. Nuo tos vestuvių istorijos galiu drąsiai sakyti – svarbu turėti viziją, ką nori padaryti, viskas- išsprendžiama.

Koks yra geras kadras?

Kartais fotografija turi pateikti klausimą, o kartais atsakymą. O dažniausiai priversti susimastyti. Tačiau geras kadras tas, kuris pasakoja praeities istoriją, nukelia stebėtoją, ten kur buvo padaryta nuotrauka.

Grožį gali sukurti bet kur. O, jei rimtai, tai šviesa svarbiausia. Šiais laikais taisyklės laužomos tam, kad būtų sukurtas kitoks kadras. Taisyklės sukurtos tam, kad jas galėtum laužyti, bet visų pirma turi jas išmanyti.

2020 01 07 20:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt