antradienis, balandžio 20 d.
Ministras susitiko su Rytų kraštų lietuvių jaunimu
tiesa.com
urm

Spalio 24 dieną į penktus metus iš eilės organizuojamą seminarą Užsienio reikalų ministerijoje rinkosi Rytų kraštų lietuvių jaunimas. Seminaru siekiama palaikyti ir stiprinti ryšius su užsienio šalyse gyvenančiais lietuviais ir lietuvių kilmės asmenimis.

„Tikiuosi, kad pažintis su protėvių kraštu paskatins jus dažniau prisiminti savo lietuviškas šaknis ir suteiks motyvacijos ieškoti bendraminčių, su kuriais kartu puoselėsite lietuvišką tapatybę, dalyvausite visuomeninėje veikloje, imsitės naujų iniciatyvų dalinantis žinia apie Lietuvą su savo kraštiečiais“, – sveikindamas renginio dalyvius sakė ministras Linas Linkevičius.

Seminaro metu jaunimui pristatyta šalies istorija, atkurtos Lietuvos diplomatijos raida, studijų, kalbos mokymosi, stažuočių ir darbo Lietuvoje galimybės, Lietuvos jaunimo politika ir jaunimo organizacijų veikla.

Jaunuoliai turėjo galimybę apžiūrėti Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį ir biblioteką, lankėsi Kazickų šeimos rezidencijoje, kur susipažino su Rusijoje gimusio filantropo ir verslininko dr. Juozo Kazicko gyvenimu.

Penktadienį seminaro dalyviai lankysis Seime, kur susitiks su Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininku Antanu Vinkumi. Renginyje dalyvauja 15 lietuvių kilmės jaunuolių iš Baltarusijos, Kazachstano, Rusijos ir Ukrainos.

Kai kurie jaunuoliai Lietuvoje lankosi pirmą kartą. Seminaras organizuojamas įgyvendinant „Globalios Lietuvos“ programą, kurios koordinatorė yra Užsienio reikalų ministerija.

2019 10 25 10:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt