ketvirtadienis, liepos 7 d.
Ministras: svarstoma galimybė steigti skrydžių skatinimo įmonę
BNS

Norint skatinti skrydžius į Lietuvą ir iš jos, svarstoma galimybė steigti antrinę Lietuvos oro uostų įmonę, sako susisiekimo ministras. Pasak Mariaus Skuodžio, būtiniausioms skrydžių kryptims būtų skelbiami konkursai.

„Viena iš minčių, kad Lietuvos oro uostai įsteigtų antrinę savo įmonę ar atskirai, ar su valstybe kartu, ir natūraliai identifikavus pagrindines mūsų skrydžių kryptis, kurių mums reikia, – Lietuvos ekonomikai, investicijoms, verslui, atvykstamajam turizmui, (...) skelbtume konkursą dėl skrydžių krypčių užtikrinimo“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė ministras.

„Paradoksas kad iki kovido negalėjome iki Briuselio nuskristi patogiu laiku, tai apie ką mes kalbame. Matome situaciją, kad tam tikroms Europos Sąjungos, pasaulio avialinijoms esame periferinė šalis“, – pridūrė jis.

M. Skuodžio teigimu, valstybė kurį laiką galėtų dotuoti kai kuriuos skrydžius, o grąža ir nuostoliai būtų pasidalijami tarp privačių vežėjų ir Lietuvos valstybės.

„Finansai būtų iš įmonės kapitalo suformavimo, tai būtų vienkartinės investicijos, nes negalėtume tokios įmonės remti kiekvienais metais dėl valstybės pagalbos apribojimų“, – sakė ministras.

„Svarbu, kad tie lėktuvai, kurie būtų, stovėtų Lietuvos oro uostuose. Kai kalbame apie bazinį vežėją, turime galvoje, kad to vežėjo didysis lėktuvų parkas stovi Lietuvoje ir skraido“, – teigė jis.

Anot M. Skuodžio, aiškų planą, kaip skrydžiai bus skatinami, planuojama turėti iki šių metų pabaigos. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 11 17:25
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt