ketvirtadienis, spalio 29 d.
Moldovoje pagerbti Lietuvos laisvės gynėjai
tiesa.com

Lietuvos ambasadoje Moldovoje vasario 10 dieną pagerbti Moldovos piliečiai, aktyviai parėmę Lietuvą tragiškomis 1991 metų sausio dienomis.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis daugiau nei 60-čiai Moldovos piliečių iškilmingai įteikė Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės ir tuometinio valstybės vadovo Vytauto Landsbergio pasirašytus padėkos laiškus.

 
„Be jūsų nuolatinės paramos mums būtų buvę sunku apginti savo Tėvynės laisvę ir nepriklausomybę. Šiandien, praėjus dvidešimčiai metų, mes dar kartą dėkojame už visą jūsų paramą ir spaudimą sovietinei vadovybei tuo metu, kai Lietuva kovojo už laisvę“, - rašoma bendroje I.Degutienės ir V.Landsbergio padėkoje.
 
Lietuvos užsienio reikalų ministras renginyje prisiminė 1991 m. sausio įvykius ir pažymėjo, kad Moldovos politikų veiksmai ir Moldovos žurnalistų buvimas Lietuvoje tuo metu buvo reali politinė ir informacinė parama Lietuvai.
 
1991 m. sausio 16 d. Moldovos Aukščiausioji Taryba (AT) priėmė nutarimą ir deklaraciją dėl Sausio 13-sios įvykių Lietuvoje, kuriais pasmerkė karinius veiksmus, Sovietų Sąjungos vadovybę paragino juos nutraukti bei teisiškai sureguliuoti santykius su suverenia Lietuvos Respublika.
 
Po deklaracijos tekstu pasirašė 140 tuometinių parlamento narių. Trys nariai Victoras Puscas, Vasile Nedelciucas ir Valeriu Matei Moldovos AT sprendimu vyko į Lietuvą pareikšti Moldovos žmonių solidarumą su Lietuvos gyventojais.
 
Moldovos mokslų akademijos, Kinematografininkų sąjungos, Valstybinio universiteto darbuotojai, visuomeninių organizacijų nariai siuntė į Lietuvą palaikymo telegramas, spaudoje paskelbė palaikymo laiškus.
 
Lietuvos ambasados surengtame renginyje taip pat dalyvavo buvę Moldovos prezidentai Mircea Sneguras, Mihai Ghimpu, buvęs Moldovos parlamento vadovas Alexandru Mosanu, kiti buvę Moldovos AT nariai, dabartinės Vyriausybės nariai, įžymūs mokslininkai, žurnalistai ir visuomenininkai.

2011 02 10 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt