trečiadienis, liepos 6 d.
Nežmoniškomis sąlygomis laikytiems keturkojams abejingi neliko ir Anglijos lietuviai
Alfa.lt

Išvydęs, kokiomis sąlygomis nelegaliose veisyklose laikomi keturkojai, Anglijoje įsikūrę lietuviai nusprendė imtis iniciatyvos. Situacija pirmiausia susirūpino iniciatyvių merginų bendruomenė, prie kurios vėliau prisijungė siuntų pervežimo bendrovė „BIG7express”, kuri paragino visus tautiečius aukoti Lietuvos prieglaudose esantiems gyvūnams.

Paklaustas, kaip kilo mintis, vienas iš įmonės vadovų Linas Remeika žodžius dėliojo be užuolankų: „Pamatę kraupius vaizdus savo ekranuose – žinojome, kad norime prisidėti taip, kaip tik galime. Nusprendėme konsoliduoti Anglijoje gyvenančius lietuvius. Kartu su idėjos autorėmis rinkome paramą, o tuomet ją vežėme Lietuvoje įsikūrusioms ir gyvūnais besirūpinančioms organizacijoms.”

Žinia apie vykdomą akciją pasiekė keturiuose Anglijos miestuose šaknis įleidusius lietuvius: Ipswich, Luton, Peterborough, London ir sostinės apylinkių. Iš viso surinktos ir išvežtos 6 tonos paramos, kitais skaičiavimais – 23 paletės. Visas gabenimo išlaidas padengė pati įmonė.

Pasiekusi Lietuvą parama buvo perskirstyta ir autobusiukais pristatyta gyvūnų globėjams, nuo Šilutės iki Vilniaus. Iš viso paramos sulaukė devyniolika prieglaudų: Lauros prieglaudėlė, Kauno Nojus, Kauno Lesė, Būk mano draugas, Šiaulių letenėlė, Keturkojo viltis, SOS gyvūnai, Dogspotas, Marijampolės beglobiai, Telšių uodegėlė, Mažas draugas, Panevėžio gyvūnų globos draugija, Šilutės beglobiai, Dryžuota laimė, Penkta koja, Gyvūnų mylėtojų draugija, Tautmilės prieglaudėlė, Miesto katė, Katino ūsai.

Geradarius nustebino žmonių gerumo mastas. Kaip teigia Linas, atsirado net tokių, kurie kreipėsi jau po akcijos įgyvendinimo. Pasak įmonės vadovo, prieglaudų darbuotojų šypsenos ir keturkojų vizgintos uodegos – geriausias įvertinimas.

Primename, kad po nuvilnijusio skandalo šalies teisėsauga pradėjo 100 tyrimų dėl nelegalių veisyklų visoje Lietuvoje.

2020 10 21 14:13
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt