ketvirtadienis, liepos 7 d.
„Nuobodžiaujanti princesė“: nusikaltėle Australijoje tapusi lietuvių modelis virto pasaulinės žiniasklaidos heroje
Alfa.lt

Į Australiją išvykusi lietuvė Jonita Ragaišytė galėjo turėti perspektyvią modelio karjerą, tačiau visas perspektyvas žlugdo 29 metų merginos polinkis į nusikaltimus. „Nuobodžiaujančia princese“ praminta lietuvė dėl pastarųjų tapo savotiška viso pasaulio žiniasklaidos žvaigžde.

2013-aisiais į Australiją studijuoti atvykusios J. Ragaišytės gyvenimas atrodė gražus ir perspektyvus – išvaizdi lietuvė žiniasklaidoje iki šiol pristatoma kaip modelis, o studijos užsienyje žadėjo karjeros perspektyvas. Tačiau suteiktomis galimybėmis nepasinaudojusi mergina pasuko šunkeliais ir tapo savotiška tarptautinės žiniasklaidos įžymybe, kurios nusikaltimai ir teismo procesai aprašomi naujienoms paįvairinti.

Spalio 1-ąją J. Ragaišytė vėl sulaukė kelių didelių portalų dėmesio – vienas didžiausių Didžiosios Britanijos portalų DailyMail pranešė, kad lietuvė antrą kartą iš eilės sėkmingai išsisuko nuo kalėjimo dėl padarytų nusikaltimų.

2019-ųjų rugsėjį lietuvė jau buvo sulaukusi panašaus žiniasklaidos dėmesio, kai modelį Australijoje, Viktorijoje, teisėjas faktiškai atleido nuo bausmės už disponavimą metamfetaminu, nepaisant prokurorų prašymų skirti „trumpą, bet kietą“ laisvės atėmimo bausmę, tačiau kartu atskaitė moralą – teisme J. Ragaišytė elgėsi kaip „nuobodžiaujanti princesė“. Pastarąjį epitetą greitai pasigavo žiniasklaida, juo praminusi lietuvę.

Narkotikų irštva

Pirmojo susidomėjimo lietuvė sulaukė po 2017-aisiais įvykusios policijos operacijos, kurios metu J. Ragaišytės ir jos tuometinio draugo, namuose buvo rasta tikra narkotikų irštva – pora turėjo LSD, metamfetamino, kokaino, ketamino ir dar keleto rūšių narkotikų.

Kaltę dėl šių narkotikų prisiėmė lietuvės mylimasis, narkotikų platintoju tapęs kultūristas Cemre Volkano, tačiau pati J. Ragaišytė vis tiek sulaukė bylos, kai po kelių mėnesių vėl kurioziškai įkliuvo pareigūnams – lankydama savo širdies draugą kalėjime lietuvė pamiršo, kad savo „Chanel“ rankinėje turi metamfetamino. Patikros metu rasti narkotikai ir atvedė J. Ragaišytę į kaltinamųjų suolą.

Vagysčių serija

Prieš metus paleista į laisvę J. Ragaišytė nepasimokė – šią savaitę Melburne prieš teismą stojusi lietuvė prisipažino kalta dėl 12 nusikaltimų, tarp kurių – vagystės, disponavimas svetimomis mokėjimo kortelėmis.

Teisėsaugai J. Ragaišytė įkliuvo po to, kai praėjusį vasarį su trimis vyrais apvogė vieną Melburne esančią bendrovę, iš kurios spruko su vogtu automobiliu. Pasinaudojusi iš šios bendrovės pavogtomis kredito kortelėmis, lietuvė leidosi į tikrą pirkinių maratoną, kurio metu už prekes atsiskaitinėjo šiomis kortelėmis, o vėliau už svetimus pinigus išsinuomojo kambarį viešbutyje. Pareigūnai vėliau nustatė, kad J. Ragaišytė sugebėjo apvogti vienus iš viešbučio svečių.

Tačiau ir po šios vagysčių serijos lietuvė sugebėjo išvengti realios laisvės atėmimo bausmės – šįkart teismas J. Ragaišytei skyrė vienerių metų terminą, per kurį mergina turės dalyvauti pataisos programose, ir 100 valandų viešųjų darbų. Lietuvei taip pat teks praeiti alkoholio, narkotikų ir psichinės sveikatos patikrą.

2020 10 02 15:22
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt