penktadienis, rugsėjo 30 d.
Nyderlanduose gyvenančius Lietuvos menininkus suvienijo renginys „Kūrybos galerija“
tiesa.com
urm

Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose vyko Lietuvos rašytojų bei dailininkų kūrybą vienijantis renginys „Kūrybos galerija“.

Renginys skirtas suburti Nyderlanduose gyvenančių kūrybiškų žmonių bendruomenę, suteikti jiems galimybę kartu prisistatyti bei pristatyti savo darbus visuomenei. Gausiai susirinkusią publiką pasveikino ambasadorius Vidmantas Purlys kartu su renginio iniciatore rašytoja Rasa Sage.

„Apie tokį renginį galvojome ne kartą, todėl kai tik sulaukėme iniciatyvos iš Nyderlanduose gyvenančios rašytojos Rasos Sagės, paskatinome šią iniciatyvą ir tikiuosi, kad toks renginys taps gražios tradicijos pradžia“, – sveikinimo kalboje sakė ambasadorius V. Purlys.

Nyderlanduose gyvena nemažas skaičius lietuvių menininkų, kurių darbai yra pripažinti tarptautiniame kontekste. „Kūrybos galerijos“ lankytojai galėjo stebėti Viltės Šilkaitytės performansą, įkvėptą netrukus olandų kalba pasirodysiančios K. Donelaičio poemos „Metai“, grožėtis dailininkų Rasos Šnipaitės, Ligitos Pučėtaitės, Arūno Tiškaus, Jolijos Reinikytės Bulligan paveikslais bei Kamilės Kveckaitės, šiais metais įtrauktos į „Adobe rising stars“ didžiausio talento potencialą turinčių fotografų dešimtuką, nuotrauka.

Publika galėjo pasiklausyti nemažo būrio literatų, skaitančių savo kūrybą – eiles bei prozą. Trys autorės: Vilija Stančiauskaitė, Jūratė Prins ir Rasa Sagė pristatė naujausias savo knygas. Renginio pabaigoje ambasadorius Vidmantas Purlys visus pakvietė į diskusiją, kurioje buvo akcentuojama pasitikėjimo savo kūryba svarba, drąsa ją realizuojant, galimybės skleisti žinutę apie Lietuvą per savo kūrybą. Diskusijoje buvo pabrėžiama lietuviškumo, lietuvių kalbos išlaikymo svarba.

2019 12 03 21:55
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt