ketvirtadienis, liepos 7 d.
Paramos lietuviams fondas Kalifornijoje nubaustas dėl nelegalių sandorių
Alfa.lt

Kalifornijos generalinis prokuroras pranešė pasiekęs 7 mln. dolerių vertės taikos susitarimą su „Lithuanian Assistance Foundation“ (liet. „Lietuvių pagalbos fondu“) ir jos vadovais bei darbuotojais Albinu Markevičiumi, Josephu Praske, Zina Markevičius ir Arunu Sodoniu bei su jais susijusiomis kompanijomis RME LLC ir „Washington Shores LLC“.

Pasak generalinio prokuroro pranešimo spaudai, taikos susitarimas apima fondo darbuotojų nelegalius tarpusavio sandorius, neteisėtą praturtėjimą ir pasitikėjimo sulaužymą, pervedant fondui duotą turtą su jais susijusiems asmenimis, bei kitus prasižengimus.

Atliktas tyrimas nustatė, kad 6 mln. dolerių vertės nekilnojamasis turtas, paaukotas lietuvių bendruomenės poreikiams, buvo netinkamai parduotas fondo valdybos nariams, jų giminėms ir darbuotojams už mažesnes nei rinkos kainas.

Tyrimas taip pat nustatė, kad kaltinamieji neatskleidė nei apie šių 4 nekilnojamojo turto objektų gavimą fondo žinion, nei apie jų perdavimą kitiems asmenims. Be to, kaltinamieji įtariami prokurorams pateikę neteisingas turto registravimo formas nuo 2005 iki 2013 m. Bendra padaryta žala dėl neteisėtų nekilnojamojo turto perdavimų siekia apie 6 mln. dolerių.

Taigi, pagal minėtąjį taikos susitarimą, RME LLC, „Washington Shores“ LLC ir fondo vadovai bei kiti atsakingi asmenys privalės sumokėti 7 mln. dolerių padarytą žalą. Fondas privalės įgyvendinti ir papildomas sąlygas:

Fondas privalės būti panaikintas. Panaikinimo procedūra turi prasidėti per 30 dienų nuo susitarimo įsigaliojimo ir visos fonde likusios lėšos turi būti pervestos į Kalifornijos bendruomenių fondą.

J. Praske ir A. Markevičius privalės sutikti daugiau niekada nebedirbti panašių organizacijų valdybose. J. Praske galės likti dabartinėje valdybos nario pozicijoje, tačiau jau nebegalės koordinuoti organizacijos finansų.

2020 07 07 19:29
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt