pirmadienis, spalio 26 d.
Paroda „Vieną kartą Lietuvoje“ - Gateshead mieste
tiesa.com

Ambasadorė Asta Skaisgirytė Liauškienė atidarė „The Shipley“ meno galerijoje Gateshead mieste organizuotą lietuvių kilmės britų menininkės Naomi Alexander darbų parodą, kurioje eksponuojami tapybos, akvarelės ir grafikos darbai.

Parodos pavadinimas „Vieną kartą Lietuvoje“, - tai viešnagių į Lietuvą rezultatas, kurių metu menininkė norėjo sužinoti daugiau apie savo šeimos praeitį.

Ambasadorė atkreipė ypatingą dėmesį į specializuotas vyriausybines programas ir iniciatyvas, nukreiptas į Litvakų paveldo Lietuvoje išlaikymą ir stiprinimą. „Tokie renginiai – gyvi tragiškosios praeities liudytojai, kurie taip pat suteikia puikią galimybę mokyti jaunasias kartas istorijos ir turtingo, pasaulinio Lietuvos žydų paveldo“.

Ambasadorė taip pat kalbėjo apie artėjantį Lietuvos pirmininkavimą ES ir trumpai pristatė Lietuvos vyriausybės žingsnius skatinant integraciją. „Mūsų daugiakultūrinis paveldas ir turtinga patirtis skatina mus siekti tolerancijos, pagarbos ir tvirtų europinių vertybių, įsitikinant, kad praeitis suteikė pakankamai pamokų puoselėti universalias vertybes“, pabrėžė ambasadorė.

2013 05 31 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt