antradienis, liepos 5 d.
Paryžiuje surengtas Lietuvos garbės konsulų Prancūzijoje, Monake, Maroke ir Tunise suvažiavimas
tiesa.com
Ludo Segers

Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje surengė susitikimą su Lietuvos garbės konsulais Prancūzijoje, Monake, Maroke ir Tunise.

Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas padėkojo susirinkusiems už nuolatinį darbą bei nenuilstančias pastangas atstovaujant Lietuvos interesams ir teikiant visokeriopą pagalbą Lietuvos piliečiams.

„Jūsų indėlis yra labai svarbus stiprinant Lietuvos ekonominius, kultūrinius bei žmogiškuosius ryšius su jūsų šalimis. Tai sukuria pagrindą glaudesniam bendradarbiavimui“, – Lietuvos garbės konsulams pabrėžė ambasadorius.

Ambasadorius pristatė pagrindines Lietuvos užsienio politikos kryptis ir tikslus 2020 metais bei pakvietė garbės konsulus prisidėti prie Lietuvos nepriklausomybės 30-mečio minėjimo kitais metais, Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metų renginių, taip pat ragino išnaudoti savo turimus ryšius skleidžiant žinią apie 2022 metais Europos kultūros sostine pirmąsyk tapsiantį Kauną.

Suvažiavimo dalyviai taip pat diskutavo apie Lietuvos ir Prancūzijos, Monako, Maroko ir Tuniso verslo, investicijų ir turistų pritraukimo galimybes, aptarė ateinančiais metais planuojamų verslo misijų planus.

Diskusijų metu taip pat daug dėmesio skirta kultūriniam bendradarbiavimui ir Lietuvos kultūros sklaidos galimybėms.

Taip pat aptarti Lietuvos piliečiams teikiamos konsulinės pagalbos uždaviniai, tikslai ir iššūkiai, su kuriais susiduriama vykdant konsulines funkcijas.

Suvažiavimo proga ambasadoje buvo surengtas talentingos jaunosios kartos lietuvių fleitininkės Miglės Astrauskaitės ir japonų fortepijonininkės Yuiko Hasegawa koncertas.

2019 12 15 22:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt