trečiadienis, sausio 20 d.
Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke perrinkta D. Henke
tiesa.com

Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininke antrai kadencijai perrinkta Vokietijos lietuvių atstovė Dalia Henke.

„Dėkoju už pasitikėjimą, už įvertinimą. Dirbsime visi kartu, laukia didžiuliai iššūkiai, 2019 metai: ir rinkimai, ir referendumas, ir Pasaulio lietuvių metai. Turime stiprinti bendruomenes viduje, ir su žvilgsniu visada, visais darbais atsigręžti į Lietuvą“, – sakė trejų metų kadencijai perrinkta D. Henke.

Iš 118 balsavime dalyvavusių PLB Seimo atstovų už D. Henke savo balsą atidavė 86 pasaulio lietuviai. Jos konkurentė buvo Didžiosios Britanijos atstovė Dalia Asanavičiūtė.

Taip pat buvo naujai išrinktos PLB valdyba, kontrolės ir ginčų komisijos.

PLB Seimas yra aukščiausias išeivių bendruomenės valdymo organas, į kurį tradiciškai kraštų rinkti atstovai renkasi kas trejus metus.

Šią savaitę nuo pirmadienio posėdžiavusiame PLB Seime dalyvavo atstovai iš 33 šalių.

“Pasaulio lietuvių Seime aiškiai skambėjo dvi mūsų tolesnės veiklos kryptys – puoselėti ir palaikyti lietuvybę ir duoti grąžą savo Tėvynei – Lietuvai. Siekiant šių tikslų neabejotinai vienas svarbiausių darbų yra sudaryti galimybę lietuviams visame pasaulyje išsaugoti pilietybę”, - sako išrinktoji PLB pirmininkė.

Valdyboje taip pat dirbs Vaidas Matulaitis (PLB viešieji ryšiai – gyvena Estijoje), Rolandas Žalnierius (visuomeninių ir specialių projektų reikalai – gyvena Latvijoje), Eglė Garrick (finansų ir lėšų telkimo sritis – gyvena Australijoje), Alvija Černiauskaitė (švietimo sritis – gyvena Jungtinėje Karalystėje), Jūratė Caspersen (kultūros sritis – gyvena Šveicarijoje), Sigita Šimkuvienė-Rosen (PLB plėtros ir tvarumo sritis – gyvena JAV), Rimvydas Baltaduonis (ekonominio bendradarbiavimo sritis – gyvena JAV), Laurynas R. Misevičius (sporto reikalai – naujai PLB atstovaujama sritis, gyvena JAV), Edmundas Putrimas (sielovados ir Pietų Amerikos reikalai – gyvena Kanadoje), Vladas Oleinikovas (PLJS valdybos pirmininkas – gyvena Jungtinėje Karalystėje)) ir Vida Bandis (PLB atstovė Lietuvoje).

2018 07 12 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt