trečiadienis, liepos 6 d.
Profesionali kovotoja lietuvė J. Stoliarenko: šis sportas kaip _snukiadaužis_ atrodo tik iš šono
Alfa.lt

„Iš šono žmogui, kuris yra visiškai su tuo nesusijęs, nesidomėjęs, atrodo, kad čia „snukiadaužis“, žiauru. Bet iš tikrųjų po kova slepiasi begalė įdomių dalykų. Visada sakau, kad daugiau laimės tas, kuris to nori daugiau, kuris labiau pasiryžęs save atiduoti kovai, daugiau psichologiškai pasiruošęs“, – jau šį pirmadienio vakarą, 20 val., LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ pasakos profesionali kovotoja Julija Stoliarenko.

Šių metų kovą pasaulio ir Lietuvos žiniasklaidą apskriejo kadrai iš JAV mieste Kanzase vykusio kruvino mūšio dėl kovotojų vieno geidžiamiausių „Invicta FC“ organizacijos čempionės titulo. Juose – vos 27–erių lietuvė Julija Stoliarenko. Tą vakarą Julija, įveikusi varžovę amerikietę Lisą Verzosą, iki tol nepatyrusią pralaimėjimo, pelnė čempionės titulą ir nustebino pasaulį. Po dvikovos ringas buvo nutaškytas krauju, o kovotojų kruvinus veidus dėl mėlynių ir tinimų buvo sunku net atpažinti... Išgirdusi, kad tapo nugalėtoja, Julija nesulaikė ašarų. Čempionės simboliu tapusį specialų diržą moteris priėmė apsisiautusi Lietuvos trispalve vėliava, kurią prieš 30 metų jos tėčiui padovanojo senelė, buvusi tremtyje. „Šis laimėjimas – 15 metų atkaklaus ir sunkaus darbo rezultatas“, – šįvakar laidoje pasakos Julija.

Kovos menai lietuvę labiausiai sužavėjo ne tada, kai pradėjo juos lankyti, o tuomet, kai ėmė gilintis į jų istoriją, filosofiją, technikas. „Niekada neplanavau tapti profesionalia sportininke, liejančia prakaitą ir kraują kovose, tai tebuvo laisvalaikio pomėgis, hobis. Planavau baigti medicinos mokslus, paskui ištekėti ir susilaukti vaikų“, – pasakos Julija. Tačiau viskas pasikeitė tuomet, kai po mokyklos baigimo Julija iš gimtojo Visagino atvyko į Kauną studijuoti burnos higienos ir susipažino su dabartiniu treneriu Donatu Uktveriu.

Visa Julijos Stoliarenko istorija – gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ jau šį pirmadienio vakarą, 20 val., per LNK.

2020 11 16 18:24
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt