penktadienis, gegužės 7 d.
Romoje vyks Litvakų dienos
tiesa.com
urm

Spalio 30 – lapkričio 10 dienomis vyks Lietuvos ambasados Italijoje organizuojamos Litvakų dienos Romoje.

Spalio 30 dieną Romos Shoah muziejuje atidaroma paroda „Vienas amžius iš septynių. Lietuva. Lite. Lita“, kuri pasakos apie žydų gyvenimą Lietuvoje.

Parodos atidaryme dalyvaus Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. Lapkričio 6 dieną Romos Shoah muziejuje vyks diskusija „Emanuelis Levinas: žydiškoji mintis ir Europos idėja“, kurioje mokslininkai ir diplomatai iš Lietuvos, Italijos ir Izraelio diskutuos apie platų ir įvairiapusį šio Lietuvoje gimusio ir vienu reikšmingiausiu pastarųjų laikų filosofo palikimą, jo minčių svarbą.

Renginių ciklą lapkričio 10 dieną užbaigs M.K. Čiurlionio kvarteto koncertas, kuriame skambės Lietuvos žydų kilmės kompozitorių Anatolijaus Šenderovo ir Džordžo Geršvino kūriniai. Trijų renginių ciklo tikslas – supažindinti Romos gyventojus su turtinga litvakų istorija, pabrėžti žydų tautos indėlį į Lietuvos kultūrinį, socialinį, politinį, akademinį gyvenimą.

Šis renginių ciklas - įžanga į Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metų minėjimą 2020 metais. Litvakų dienos Romoje rengiamos bendradarbiaujant su Romos Shoah muziejumi, Romos žydų bendruomene, Romos žydų muziejumi, Izraelio ambasada Italijoje, Lietuvos žydų bendruomene, Lietuvos Nacionaline Filharmonija, Lietuvos kultūros institutu, Romos Sapienza universitetu bei „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“. Lietuvos Respublikos Seimas 2020 metus paskelbė Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais.

2019 10 30 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt