pirmadienis, gegužės 17 d.
Rygoje pristatyta knyga apie lietuvius Latvijoje
tiesa.com
urm

Spalio 9 dieną Latvijos nacionalinėje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Lietuviai Latvijos Respublikoje 1918–1940 metais".

„Ryga – latvių miestas, tačiau jos istorijos neišplėši nuo lietuvių istorijos”, – cituodamas Juozą Tumą-Vaižgantą teigė Lietuvos ambasadorius Latvijoje ambasadorius Artūras Žurauskas, išreikšdamas viltį, kad ateityje atsiras ir latviškas knygos vertimas.

Renginio metu knygos autoriai aptarė lietuvių įsikūrimo ir bendruomenės veiklos istoriją, atkreipė dėmesį į Lietuvos diplomatų vaidmenį Latvijoje bei įtaką lietuvių organizacijų telkimui. Taip pat buvo aptartos paralelės tarp latvių bendruomenės padėties Lietuvoje bei lietuvių – Latvijoje.

Istorikai lygino tuometines Lietuvos ir Latvijos ekonomikos, socialinių reikalų ir švietimo aplinkas bei jų įtaką visuomenės formavimuisi. Pristatyme dalyvavo knygos autoriai istorikai Dr. Dangiras Mačiulis ir Prof. Erikas Jēkabsonas.

Knygoje „Lietuviai Latvijos Respublikoje 1918 – 1940 m.” bandoma atskleisti, kaip susiklostė lietuvių bendruomenės likimas tautine valstybe tapusioje Latvijoje 1918–1940 metais.

Autoriai bando atsakyti į klausimus, kaip Latvijoje tuomet gyvenusiai lietuvių bendruomenei sekėsi saugoti savo tautinę tapatybę, kokiomis priemonėmis tai daryta ir kokį vaidmenį tapatybės saugos istorijoje suvaidino Lietuvos valstybė.

Knygą išleido Lietuvos istorijos institutas.

2019 10 10 12:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt