pirmadienis, gegužės 17 d.
San Paulo žydų muziejuje pristatoma paroda „Akimirkos. Iš Lietuvos žydų istorijos“
tiesa.com
URM

Gegužės 29 dieną San Paulo žydų muziejaus Atminties centre atidaryta paroda „Akimirkos. Iš Lietuvos žydų istorijos“ bei pristatyti muziejaus fonduose saugomi, litvakų emigraciją į Braziliją XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje liudijantys eksponatai – dokumentai, nuotraukos, leidiniai, asmeniniai daiktai.

Pristatydama parodą Lietuvos generalinė konsulė San Paule Laura Tupe pabrėžė, kad Lietuvos žydų istorija yra neatsiejama Lietuvos evoliucijos dalis, ir atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į istorinės atminties svarbą tiesiant tiltus tarp Lietuvos ir Brazilijos, prieš šimtmetį tapusios namais 40-iai tūkstančių Lietuvos emigrantų.

Gausią San Paulo litvakų kilmės bendruomenę bei litvakų kultūros specialistus sudominusiame renginyje apsilankę muziejaus tarybos pirmininkas, litvakų kilmės akademikas, ambasadorius ir buvęs Brazilijos užsienio reikalų ministras Celso Lafer, Brazilijos žydų konfederacijos (CONIB) direktorius Sergio Napchan bei Vilniuje gimusio menininko Lasar Segall anūkas Sergio Segall džiaugėsi šiuo ir kitais turtingos litvakų istorijos ir kultūros skleidimo pasaulyje projektais.

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus ir Lietuvos generalinio konsulato San Paule parengta paroda „Akimirkos. Iš Lietuvos žydų istorijos“ San Paule jau buvo eksponuota litvakų kilmės filantropės ir kolekcionierės Emos Klabin muziejuje bei San Paulo žydų bendruomenę buriančiame laisvalaikio klube „Hebraica“.

Parodą San Paulo žydų muziejaus Atminties centre galima aplankyti iki liepos 31 dienos. Vėliau paroda bus pristatoma kituose miestuose.

2019 06 01 18:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt