antradienis, liepos 5 d.
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija: „Pasaulio lietuvių metai – tai pagarba ir padėka mūsų diasporai“
tiesa.com
facebook nuotrauka

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija aptarė besibaigiančius Pasaulio lietuvių metus ir 2020 m. kovo 16–19 dienomis vyksiančių komisijos posėdžių darbotvarkę.

Pasaulio lietuvių metų paskelbimo iniciatorius, komisijos pirmininko pavaduotojas dr. Stasys Tumėnas, apibendrindamas prabėgusius metus pasidžiaugė, kad šiais metais įvyko referendumas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo, įkurta Pasaulio lietuvių vienmandatė rinkimų apygarda, atkurta Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisija prie Vyriausybės, po aštuonerių metų pertraukos Vytauto Didžiojo universitete Kaune įvyko Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumas, taip pat daug kitų renginių regionų bibliotekose, kultūros centruose, mokyklose ir bendruomenėse, suvienijusių Lietuvoje ir išeivijoje gyvenančius lietuvius.

„Šiais metais paminėtas Lietuvių Chartos 70-asis jubiliejus leido kiekvienam moksleiviui susipažinti su šiuo Pasaulio lietuvių bendruomenės „šventuoju raštu“, – sakė komisijos pirmininko pavaduotojas dr. S. Tumėnas, pabrėžęs, kad „ir šiandien Lietuvių Chartoje išsakyti priesakai yra nepaprastai aktualūs telkiant ir vienijant tautą, saugant savo šaknis, tapatybę, kalbą ir valstybę“.

„Pasaulio lietuvių metai – tai pagarba ir padėka mūsų diasporai“, – kiekvienam komisijos nariui dovanodamas įrėmintą Lietuvių Chartą džiaugėsi komisijos pirmininkas ir diplomatas Antanas Vinkus, pabrėždamas, kad „išeivijos lietuvių indėlis į Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą ir Lietuvos valstybės kūrimą nepaprastai svarus“.

Pasitarime aptarta 2020 m. kovo 16–19 dienomis vyksiančių komisijos posėdžių darbotvarkė. Joje – gimimu įgytos pilietybės išsaugojimo, artėjančių Seimo rinkimų organizavimo Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje, Lietuvos aukštojo mokslo, lituanistinio švietimo užsienyje, grįžusių į Lietuvą moksleivių integracijos, tautinio identiteto puoselėjimo Lietuvos regionuose, pasaulio lietuvių jaunimo veiklos ir Lietuvai aktualūs geopolitiniai klausimai.

2019 12 18 18:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt