antradienis, liepos 5 d.
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija: Vilniaus lietuvių namai – mokykla tiems, kurie savo ateitį sieja su Lietuva
tiesa.com
lrs

Vasario 13 d. Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Antanas Vinkus lankėsi Vilniaus lietuvių namuose. Tai bendrojo ugdymo mokykla, vykdanti lietuvių kilmės tremtinių, politinių kalinių palikuonių, užsieniečių ir Lietuvos piliečių, atvykusių ar grįžusių gyventi į Lietuvą, bendrąjį ugdymą, suaugusiųjų ir vaikų formalųjį ir neformalųjį švietimą.

Mokykla taip pat globoja lietuvius studentus, atvykusius į Lietuvą studijuoti iš kitų šalių, teikia metodinę pagalbą lietuvių mokytojams, dirbantiems lituanistinėse mokyklose užsienyje. „Mes dirbame su tais, kurie ketina leisti savo šaknis Lietuvoje“, – sako mokyklos direktorius Gintautas Rudzinskas, pabrėždamas, kad į jų mokyklą atvykę moksleiviai labai motyvuoti, greitai išmoksta kalbėti lietuviškai, domisi Lietuvos istorija, yra pilietiški ir po mokyklos baigimo lieka gyventi Lietuvoje.

Išties, mokykla netradicinė, turi keletą mokymo modulių ir specialių programų. Nemokantys lietuvių kalbos vaikai vienerius metus mokosi vien lietuvių kalbos, etnokultūros ir Lietuvos istorijos. Pagal specialią programą čia mokosi 15 ukrainiečių vaikų iš Donecko ir Luhansko sričių. Beveik visi vaikai yra praradę tėvus dėl karo jų šalyje.

Tai – Lietuvos pagalba kariaujančiai Ukrainai. Komisijos pirmininkas ir diplomatas A. Vinkus buvo maloniai nustebintas, kai pakalbinęs moksleivę iš Ukrainos, išgirdo gražią lietuvišką kalbą be akcento: per nepilnus metus ši mergaitė išmoko puikiai kalbėti lietuviškai.

Moksleivė džiaugiasi, kad ji Lietuvoje yra saugi ir laiminga. Mokykla gražiai pasipuošusi Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventei. Visur dominuoja Lietuvos trispalvės vėliavos spalvos, moksleiviai mandagūs, mokykla spindi švara ir tvarka.

Nuoširdus Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos bendravimas su Vilniaus lietuvių namais tęsis – 2020 m. kovo 17 d. vyks išvažiuojamasis komisijos posėdis šioje mokykloje.

Čia kartu su Lietuvos regionų pedagogais ir savivaldybių atstovais, atsakingais už tautinės tapatybės ugdymą, etnografinių regionų paveldo išsaugojimą, bus diskutuojama apie tautinio identiteto puoselėjimą Lietuvos regionuose, sprendžiamos lituanistinio švietimo užsienyje ir grįžusių į Lietuvą moksleivių integracijos klausimai.

2020 02 17 06:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt