ketvirtadienis, liepos 7 d.
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkai aptarė ateinančių metų komisijos prioritetinius tikslus
tiesa.com
Jolita Šedauskienė

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkai Antanas Vinkus ir dr. Rimvydas Baltaduonis, susitikę Seime, aptarė prabėgusių metų komisijos darbus ir nustatė ateinančių metų tikslus, tarp kurių prioritetais išlieka gimimu įgytos pilietybės išsaugojimo ir artėjančių Seimo rinkimų organizavimo Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje klausimai.

Komisijos pirmininkas A. Vinkus informavo dr. R. Baltaduonį apie komisijos Seimo narių pasitarimą, kuriame patvirtinta 2020 m. kovo 16–19 d. vyksiančių komisijos posėdžių darbotvarkė ir aptarta prabėgusių Pasaulio lietuvių metų reikšmė.

„Daug dar reikia nuveikti, kad rinkimai Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje vyktų sklandžiai,“ – vieningos nuomonės buvo komisijos pirmininkai, sutarę artimiausiu metu susitikti su Vyriausiosios rinkimų komisijos ir Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento atstovais.

Komisijos pirmininkas dr. R. Baltaduonis, šiuo metu dirbantis Kolumbijos universitete Niujorke, pasidžiaugė, kad mezgasi santykiai tarp šio, pasaulyje garsaus universiteto ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto.

Kolumbijos universiteto atstovai visada pasitinka ir pagloboja iš Lietuvos atvykusias mokslininkų ir studentų delegacijas, o lietuviškai gali bet kada pabendrauti su šiame universitete besidarbuojančiais kitais tyrėjais ir studijuojančiais lietuviais.

Aktyvusis niujorkietis dr. R. Baltaduonis svarsto galimybes čia vystyti lietuvių profesionalų klubo, vienijančio Niujorke gyvenančius lietuvių mokslininkus, verslo žmones ir meno srities ekspertus, veiklą.

„Stiprėja po pasaulį išsibarsčiusių lietuvių bičiulystė, jaučiamas vis didesnis noras atiduoti grąžą juos išauginusiai Lietuvai,“ – džiaugiasi komisijos pirmininkas ir diplomatas A. Vinkus.

2019 12 27 16:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt