trečiadienis, liepos 6 d.
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas susitiko su Lietuvos vyskupų konferencijos delegatu užsienio lietuvių sielovadai
tiesa.com
J. Šedauskienė

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Antanas Vinkus Seime priėmė komisijos narį, Lietuvos vyskupų konferencijos delegatą užsienio lietuvių sielovadai, prelatą Edmundą Putrimą. Dėkodamas, kad Seimas 2020 metus paskelbė Ateitininkų metais, prelatas E. Putrimas džiaugėsi, kad visa jo tėvų karta buvo ateitininkai, ir pabrėžė didelį jų indėlį atkuriant Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę bei lietuvių jaunimo ugdymą krikščioniškų ir tautinių vertybių dvasia.

Komisijos pirmininkas A. Vinkus informavo prelatą E. Putrimą apie komisijos darbą, 2020 m. prioritetinius darbus, Seimo narių pasitarimą, numatytą 2020 m. vasario 12 d., kuriame kartu su Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininke Laura Matjošaityte ir Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktoriumi Giedriumi Kazakevičiumi numatoma aptarti artėjančių Seimo rinkimų organizavimo Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje klausimus.

„Lietuva yra mano Tėvynė“, – sako Toronte (Kanada) gimęs ir iš tėvų paveldėjęs lietuvybės dovaną prelatas E. Putrimas, pabrėždamas, kad „žmonės dažnai painioja tėvynės ir gimtinės sąvokas, kurios gali būti ir skirtingose šalyse“.

Nuo vaikystės iš tėvų daug girdėjęs apie Lietuvą, pirmą kartą jis pamatė tą pasakų šalį 1982 m. atvykę į Suvalkų kraštą. Anuomet matytas kraštas giliai įkrito į jo širdį, todėl net keletą kartų per metus jis lanko etninėse žemėse gyvenančius lietuvius.

Praėjusį savaitgalį aplankęs Punsko, Seinų ir Žagarių lietuvių bendruomenes ir parapijas, aukojęs šių miestų bažnyčiose šv. Mišias, prelatas žavisi to krašto lietuviais, išlaikiusiais tautinę tapatybę ir tradicijas.

Jau poryt prelatas E. Putrimas išvyksta į Vokietijoje įsikūrusį lietuvybės židinį – Vasario 16-osios gimnaziją, kurios išlikimu nuolat rūpinasi, o sausio 22–26 dienomis dalyvaus Pietų Amerikos jaunimo susitikime Buenos Airėse (Argentina), kur susirinks viso žemyno lietuvių bendruomenių jaunieji atstovai.

Šie Pietų Amerikoje gyvenančio lietuvių jaunimo posėdžiai vyksta lietuvių kalba, nors kartais dar prireikia vertimo į ispanų ar portugalų kalbas.  

„Lietuva jau įvertina aktyviuosius savo tautiečius, buriančius ir skatinančius po pasaulį išsibarsčiusius lietuvius nenutolti nuo savo tėvynės“, – sako komisijos pirmininkas ir diplomatas A. Vinkus, džiaugdamasis, kad praėjusių metų pabaigoje prelatas E. Putrimas buvo apdovanotas Užsienio reikalų ministerijos įsteigtu garbės ženklu „Aukso Vytis“ už indėlį į lietuvybės puoselėjimą ir Lietuvos kūrimą.

2020 01 08 20:05
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt