antradienis, rugsėjo 22 d.
Surašė Lietuvoje gimusio ir išaugusio lietuvio bruožus
tiesa.com

Socialiniuose tinkluose itin išpopuliarėjo skirtingi sąrašai apie lietuvius, skirti užsieniečiams. Jie mokomi keisčiausių mūsų priežodžių, įdomiausių faktų apie Lietuvą, ar, kaip naujausiame – kaip atpažinti Lietuvoje gimusį ir augusį lietuvį.

„Tiesa” siūlo perskaityti keletą iš net 20-ies portale matadornetwork.com išspausdintų punktų apie tikrų tikriausią lietuvį ir pasitikrinti, ar tikrai toks esate?

1. Iš tiesų mėgaujatės lietuvišku maistu.

Ploni rūkytos šoninės gabaliukai (lašinukai), marinuoti agurkėliai, burokėliais užklota silkė (silkė pataluose), baltos bulvių salotos (balta mišrainė), kepta duona su česnaku ir, „bulviniai koldūnai su mėsa” (cepelinai). Per kiekvieną kelionę į Lietuvą būtinai paragaujate visų šių gardumynų, jei tik vaišina – vienu prisėdimu.

2. Krepšinis yra Jūsų antroji (jei ne pirmoji) religija.

Krepšinis yra vienintelis sportas, dėl kurio iš tiesų užverda trijų milijonų lietuvių aistros. Kad ir kur pasaulyje bebūtumėte, ieškoti geltona, žalia ir raudona trispalve išmargintų marškinėlių savininko su alumi rankoje ilgai neteks. Lietuviai pasižiūrėti krepšinio varžybų jus priims kaip tikrus draugus.

3. Tikrai mokate bent dar vieną užsienio kalbą.

Dėl sudėtingos istorijos, jūs tikrai mokate dar bent vieną užsienio kalbą. Rusų, anglų, vokiečių ar lenkų kalbos yra tarp populiariausių antrųjų lietuvių kalbų.

 

4. Jei esate mergina, niekada nesėsite prie stalo kampo.

Nes tai paprasčiausiai reiškia, kad niekada neištekėsite!

5. Faktas: lietuvaitės yra pačios gražiausios merginos pasaulyje.

Lietuvaitę atpažinsite bet kur pasaulyje. Ji visada eis itin gracingai, bus gražiai apsirengusi ir su padoriu kiekiu makiažo ir itin prižiūrėtais plaukais. Jus ji sutiks su šypsena ir švelniai ištartu „Labas”.

6. Išmokote mėgautis žiemomis.

Būtinybė iš po sniego atsikasti praėjimą prie savo namų spaudžiant -30°C šaltukui turbūt niekam neatrodo labai viliojanti. Tačau vos persikraustysite gyventi į užsienį, ypač ten, kur žiemos šiltos arba jų išvis nėra, iškart pasiilgsite gražios baltos sniego paklodės lauke, kai pats, įsispupę į šiltą užkoltą, galite gurkštnoti arbatą ir klausytis židinyje spragsinčių malkų.

 

7. Nesišypsote žmonėms, kurių gerai nepažįstate.

Eidamas gatvėse Lietuvoje retai sutiksi žmogų, kuris šypsosi. Neįsižeiskite, tiesiog tokie jau lietuviai yra. Tačiau mus pažinę suprasite, kad esame šilti ir draugiški žmonės.

8. Turite daug patirties bet kam išaiškinti, kas gi yra ta „šalta rožinė sriuba”

Kad ir kaip keistai skambėtų burokėlių, agurkų, krapų, kiaušinių ir kefyro kombinacija sriuboje, šalta rožinė siurba, vadinama šaltibarsčiais, kartu su karštomis bulvėmis, yra labai skani.

9. Išmanote apie alų.

Taip, kaip prancūzai išmano savo vynus, o škotai – viskius, mes tikrai išmanome apie alų. Kilę iš šalies su ilgaamžėmis aludarystės tradicijomis, mes tikrai žinome, kaip atskirti gerą alų nuo vidutinio.

10. Bet kokia kaina vengiate plikagalvių žmonių.

„Marozų”, „forsų” ar „gezų” stengiatės išvengti visais įmamomais būdais, net jeigu dėl to reikia pasukti iš kelio ir paėjėti dar tris kvartalus aplink. Juos atpažinsite pagal nuskutas galvas, padirbtas „Addidas” kelnes (dažniausia – su keturiomis juostelėmis), kurios būtinai bus užtrauktos iki pat pažastų ir į jas sukištų marškinėlių. Šie veikėjai paprastai mėgsta būti grupėje, rūkyti, jiems gali trūkti vieno kito priekinio danties, bet jie tikrai aplinkiams nepagailės mirtino žvilgsnio. Jie jus nuskriaus. Pasisaugokite!

Visą tikrų tikriausio lietuvio bruožų sąrašą rasite čia.

2015 04 04 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt