trečiadienis, liepos 6 d.
Tyrimas parodė, kad grįžtantys iš užsienio lietuviai nebėra taip laukiami
Alfa.lt

Didžioji dalis Lietuvos visuomenės yra teigiamai nusiteikusi iš užsienio grįžtančių lietuvių atžvilgiu, tačiau nepatenkintų grįžtančiais migrantais gyventojų dalis pastaraisiais metais išaugo kelis kartus. 

Tai parodė migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ užsakymu atliktas Visuomenės požiūrio į migracijos procesus Covid-19 kontekste kaitos tyrimas.

Jo duomenimis, 39 proc. apklausos dalyvių palankiai vertina į Lietuvą grįžtančius buvusius migrantus: 12 proc. labai palankiai ir 27 proc. – greičiau palankiai. 41 proc. grįžtančiuosius vertina neutraliai. 

Neigiamai į gimtinę grįžtančius tautiečius vertina 20 proc. apklaustųjų. Palyginti su 2008 metais, kai neigiamai reemigrantus vertino 3 proc. respondentų, šis rodiklis išaugo daugiau nei 6 kartus.

„Tai, kad išaugo nepatenkintų grįžtančiais migrantais skaičius, kelia susirūpinimą. Būtent nuo požiūrio į reemigrantus - nuo to, kaip jie bus sutikti - labai priklauso, ar sugrįžusieji liks ir kursis Lietuvoje, ar apsisukę vėl keliaus svetur“, - sako Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė.

Pasak jos, Lietuvai reemigrantų reikia, nes darbo jėgos trūksta daugelyje sektorių. 

"Tad turime du pasirinkimus: kviečiame ir remiame savus grįžtančius arba priimame kitų šalių darbo jėgą. Tikėkimės, kad tai laikinas, pandemijos iššauktas požiūrio pasikeitimas, o ne ilgalaikė tendencija“, - teigė A. Sipavičienė.

2020 08 19 11:12
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt