ketvirtadienis, liepos 7 d.
Ukrainos prezidentas atleido A. Abromavičių iš gynybos pramonės įmonės vadovo pareigų
Alfa.lt

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atleido lietuvį Aivarą Abromavičių iš valstybinės gynybos pramonės įmonės „Ukroboronprom“ generalinio direktoriaus pareigų.

Tai nurodoma viešai paskelbtame V. Zelenskio dekrete.

A. Abromavičius maždaug 80 tūkst. darbuotojų turinčiai įmonei vadovavo nuo pernai rugpjūčio. Ukrainos prezidento rinkimų kampanijos metu „Ukroboronprom“ sulaukė dėmesio dėl žurnalistinių tyrimų apie korupciją gynybos sektoriuje.

A. Abromavičius 2014–2016 metais dirbo Ukrainos ekonomikos ministru. 2016 metų vasarį jis atsistatydino pareiškęs, kad interesų grupės blokuoja jo reformas.

Trečiadienį paskelbtame interviu portalui 15min.lt A. Abromavičius teigė, kad nusprendė grįžti į privatų verslą, taip pat su bendraminčiais lietuviais įkūrė Korporatyvinio valdymo akademiją.

Jis teigė, kad buvo su V. Zelenskiu sutaręs, kad pasitrauks, kai stabilizuosis situacija dėl koronaviruso.

Pasak A. Abromavičiaus, jo vadovavimo metu į koncerno valdymą atėjo 70 naujų žmonių, pasikeitė ir priklausančių gamyklų vadovai.

„Didžiausias nuopelnas, manau, kad per visą šį laiką neįvyko nė vieno korupcinio skandalo, susijusio su nauja komanda“, – portalui teigė jis.

2020 10 07 09:46
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt