antradienis, sausio 19 d.
Varšuvoje - tapybos paroda Lietuvos dailininkui atminti
tiesa.com

Lietuvos kultūros centre prie LR Ambasados Varšuvoje atidaryta XIX tarptautinio tapybos plenero A. Samuoliui atminti paroda „Tylos ekspresija“.

2012 m. vasarą Pažaislyje įvykusiame tapybos plenere dalyvavo lietuvių, lenkų ir rusų dailininkai. Varšuvoje atidarytoje parodoje eksponuojama daugiau nei 40 Broniaus Gražio, Patricijos Jurkšaitytės, Aistės Juškevičiūtės, Sigitos Maslauskaitės, Sauliaus Mažylio, Ewos Pohlke, Katios Sokolovos-Zyzak, Wieslawo Wachowskio ir Gintauto Vaičio tapybos darbų.

Į jau antrosios šį mėnesį parodos Lietuvos kultūros centre Varšuvoje atidarymą gausiai susirinktiems įvairių lenkų kultūros institucijų, Varšuvos lietuvių bendruomenės, žiniasklaidos atstovams, Lenkijoje reziduojantiems užsienio šalių ambasadoriams, lenkų dailininkams parodos kuratorius, Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gintautas Vaičys pristatė parodoje dalyvaujančius lietuvių dailininkus ir jų kūrybą, o taip pat iškilaus lietuvių tarpukario tapytojo, modernistų grupės „Ars“ nario Antano Samuolio asmenybę bei būtent jo atminimui skirto dailininkų plenero idėją. „Jau nebe pirmus metus Pažaislio vienuolyno ansamblio aplinkoje vykstančio plenero tikslas – propaguoti Lietuvos kultūrą, suburti profesionalius dailininkus iš įvairių šalių, skatinti kūrybingą jų bendradarbiavimą, keitimąsi idėjomis ir patirtimi“, sakė Gintautas Vaičys. Plenero dalyvė Ewa Pohlke susirinkusiems ne tik pasakojo apie Pažaislį kaip vieną gražiausių Lietuvos paveldo stebuklų, bet ir pabrėžė, kad Lietuvą ir Lenkiją sieja ilgametė istorija, kultūra, na ir draugystė, kurią nuolat reikia puoselėti organizuojant lietuvių ir lenkų menininkų ir kultūros žmonių susitikimus. Parodos atidarymą lydėjo žinomo Lenkijoje baltarusių bardo Leonido Volodko gitaros muzikos koncertas.

Paroda „Tylos ekspresija“ jau buvo eksponuota atviroje Pažaislio vienuolyno galerijoje, Dailės akademijos ekspozicijų salėje „Titanikas“ Vilniuje. Netrukus parodą planuojama pristatyti ir Lenkijos vakaruose.

Lietuvos kultūros centre prie LR Ambasados Varšuvoje paroda veiks iki 2013 m. kovo mėn. 3 d.

2013 02 11 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt