šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
11-metė pabėgo nuo prievartinės santuokos
tiesa.com

Vienuolikmetė mergaitė iš Jemeno priėmė svarbiausią sprendimą savo gyvenime. Vaikas pabėgo nuo šeimos, kuri ją norėjo prievarta ištekinti už parinkto vyro, ir visam pasauliui papasakojo, kas vyksta šalyse, kuriose tokios santuokos – kasdienybė.

Nada Al Ahdal sakė, kad pabėgo į savo dėdės namus, nes jai atsisakius tekėti, šeima grasino nužudyti. Mergaitė įsitikinusi, kad geriau jau mirti nei būnant tokio amžiaus tapti gerokai vyresnio vyro žmona. Jemene ir kitose šio regiono šalyse tokia praktika įprasta: šeimos susitaria dėl santuokos-sandorio, o moters, labai dažnai dar vaiko, nuomonė niekam nerūpi. „Tai ne (vaikų) kaltė. Aš nesu vienintelė. Tai gali nutikti bet kuriam vaikui“, - sako ji.

N. Al Ahdal video, kurį internetinėje svetainėje „Youtube“ jau peržiūrėjo daugiau nei pusantro milijono žmonių, sako, kad tokia sėkmė kaip jai – pabėgti į dėdės namus, kuriuose ji jaučiasi saugiau, aplanko ne visas jos bendraamžius. Daugelis jų nusižudo. Mergaitė klausia: kuo vaikai galėjo nusikalsti suaugusiems ir ką padarė blogo, kad jiems tenka šokti į jūrą ir pasitikti mirtį, nes kitaip tektų kentėti visą likusį gyvenimą. „Kai kurie vaikai nusprendžia nusiskandinti jūroje. Dabar jie yra mirę. Jie nužudo mūsų svajones, jie nužudo viską, kas yra mūsų viduje. Nieko nebelieka. Tai ne vaikų auklėjimas. Tai nusikaltimas, tai tiesiog nusikaltimas“.

Nors mergaitei tik vienuolika, bet ji sprendžia suaugusiųjų problemas: kalba apie prievartą prieš vaikus, mokslo siekimą ir pasirinkimo laisvą.

Video galite žiūrėti čia:

2013 07 22 12:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt