antradienis, balandžio 7 d.
11-metė priversta pasilikti prievartautojo vaiką
tiesa.com
Twitter.com
Juanas Leonas-Gomezas

Jauna mergaitė, kuri buvo pagrobta ir laikoma miegamojo spintoje, yra priversta pasilikti vaiką, kurio gyvybė užsimezgė po prievartavimų, rašo Metro.co.uk.

Mergaitę iš gatvės pagrobė ir savo namuose per prievartą laikė 26-erių Juanas Leonas-Gomezas. Ohajo valstijoje, JAV gyvenantis vyras mergaitę dar ir seksualiai išnaudojo.

Pagrobtoji pastojo, tačiau pagal itin kotraversišką valstijoje galiojantį įstatymą, kitaip dar vadinamą „širdies dūžių įstatymu“, ji negalės pasidaryti aborto ir bus priversta auginti prievartautojo vaiką.

Įstatyme skelbiama, kad abortas negali būti atliktas vyresniam nei šešių savaičių vaisiui arba anksčiau, jei gydytojai ultragarso tyrimo metu aptinka jo širdies plakimą.

J. Leonas-Gomezas policijos pareigūnų akiratyje vyras atsidūrė dar gerokai anksčiau. Jis buvo kaltinamas kitos mergaitės seksualiniu išnaudojimu. Gavę dingusios 11-metės mamos skambutį, policijos atstovai iš pradžių nuvyko pas Juaną į namus.

Jo namai skendėjo tamsoje. Pasibeldus į duris, jas atidarė kitas vyras, gyvenantis kartu su Juanu. Jis pareigūnas pasakė nenorintis būti siejamas su bet kokiais J. Leono-Gomezo nusikaltimais.

Nesuprasdamas, dėl ko pas jį apsilankė pareigūnai, su Juanu bendru stogu besidalijantis vyras davė leidimą apieškoti patalpas. Antrame aukšte buvusiame Juano kambaryje, jo spintoje jie ir rado dingusią 11-metę.

Ohajo valstijos gubernatorius Mike’as DeWine’as (72) apie įstatymą sakė: „Vyriausybės vaidmuo – apsaugoti gyvybę nuo pat jos pradžios iki pabaigos“. Tačiau daugelis šiam įstatymui nepritaria ir skatina jį koreguoti, kad prievartavimų aukos turėtų teisę rinktis – auginti savo užpuoliko kūdikį ar ne.

2019 05 09 06:00
Spausdinti