penktadienis, liepos 3 d.
13,2 proc. vokiečių norėtų fiurerio
tiesa.com

Naujos apklausos duomenimis, 13,2 proc. vokiečių pageidautų fiurerio – žmogaus, kuris valdytų šalį „tvirta ranka“, dar 8,8 proc. apklaustųjų teigė esantys įsitikinę, kad diktatūra būtų „geresnė valdymo forma“.

Apklausą vykdė ir paskelbė Friedricho Eberto fondas. Kaip raneša lrt.lt, apklausoje dalyvavo 2 411 vokiečių. Atkreiptinas dėmesys, kad Frydricho Eberto fondas – tai „privati, visuomeninė organizacija, puoselėjanti socialdemokratijos vertybes ir principus“.

Išvadose skelbiama, kad daugiau nei trečdalis vokiečių - 34,3 proc. - pabrėžia jaučiantys, jog „šalį užplūdo užsieniečiai“. Apie 60 proc. „apribotų musulmonų religinę praktiką“, o 17 proc. mano, kad žydai „yra per daug įtakingi“.

Apklausos išvadose teigiama, jog panaši apklausa buvo vykdyta ir prieš ekonominę krizę, todėl naujausi duomenys tik patvirtina „išaugusį rasizmą ir netoleranciją“ šalyje.

Gauti rezultatai rodo, kad ekstremizmas Vokietijoje nėra kraštutinis fenomenas: jis pastebimas „visose socialinėse ir įvairaus amžiaus grupėse nepaisant išsilavinimo, lyties ar užimtumo“. 

2010 10 18 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt