trečiadienis, gruodžio 2 d.
17 metų amžiaus seksualinės prievartos auka baigė savo gyvenimą eutanazijos pagalba
tiesa.com
facebook nuotrauka

Olandė septyniolikmetė Noa Pothoven pasinaudojo legalizuota eutanazija ir pasirinko mirtį.   

Septyniolikmetė parašė knygą apie savo kovą su psichologinėmis problemomis, kamavusiomis ją po vaikystėje patirtos seksualinės prievartos.   

Noa Pothoven, pasinaudojusi legalia eutanazija, mirė savo namuose šį sekmadienį, jai asistavo „gyvenimo pabaigos” klinika.   

Pagal Olandijos įstatymus, procedūrą atlikti turi raštiškai leisti gydytojas, įsitikinęs, kad pacientas patiria ypatingą, nepakeliamą kančią, kuri, tikėtina, tęsis.   

N. Pothoven apie savo sprendimą pranešė 10 000 sekėjų savo socialinio tinklo Instagram asmeninėje paskyroje.   

Mergina prieš tai išleido knygą „Laimėti arba pasimokyti”, kurioje aptarė savo kovą su psichinės sveikatos problemomis sukeltomis vaikystėje patirto seksualinio smurto ir prievartavimų.   

Knygoje pasakojama apie potrauminio sindromo sukeltas kančias, depresiją ir anoreksiją. N. Pothoven buvo dukart išprievartauta būdama 11 metų amžiaus, o vėliau, kai jai suėjo 14, Noa išprievartavo du vyrai.   

Socialiniame tinkle Instagram ji rašė: „kurį laiką svarsčiau, ar turėčiau tuo dalintis ir galiausiai nusprendžiau tą padaryti. Galbūt dalį tai nustebins dėl mano ankstesnių įrašų, tačiau tai planavau ilgai ir mano sprendimas nėra impulsyvus.   

Eisiu tiesiai prie esmės: daugiausia 10 dienų bėgyje aš mirsiu.”  

Vėliau ji rašė, kad kovoja jau metų metus ir jaučiasi išsekusi, tarsi niekad nebūtų buvusi gyva, o tik bandžiusi išgyventi.   

„Jau kurį laiką nebegeriu ir nebevalgau, ir po daugybės diskusijų buvo nutarta mane paleisti, nes mano kančia yra nepakeliama.   

Ji prašė, kad žmonės nebandytų jos įtikinti kitaip.   

2017 metais per 6500 žmonių Olandijoje pasinaudojo eutanazijos galimybe.   

Legaliai taip pasirinkti gali bet kuris asmuo nuo 12 metų, jei įrodoma, kad pacientas tveria nepakeliamas kančias. 

2019 06 05 10:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt