penktadienis, liepos 1 d.
19 vaikų nušovusio Teksaso šaulio portretas: patyčios, „tylus tipas“, o prieš pat žudynes – bandymas nužudyti močiutę
Alfa.lt
Instagram
Salvadoras Ramosas

Teksase 18-metis Salvadoras Ramosas šaltakraujiškai nužudė 19 vaikų ir 2 mokytojus. Žudikas išpuolį įvykdė savo buvusioje mokykloje, kurioje praleistus metus turbūt prisiminė ne itin linksmai. Būtent čia šaulys buvo tapęs patyčių auka.

Kas yra S. Ramonas, pakėlęs ginklą prieš beginklius, apsiginti negalinčius vaikus?

Metęs mokslus, jis dirbo greitojo maisto restorane, kur kolegų buvo apibūdinamas kaip tylus asmuo. Žudynių dieną jis pasikėsino nužudyti savo močiutę, sudaužė automobilį ir apsišaudė su pareigūnais.

Vaikystė

Šaulys gimė Šiaurės Dakotoje, bet gyveno Uvalde, mokėsi Uvaldės vidurinėje mokykloje. Vienas iš jo draugų vidurinėje mokykloje sakė, kad iš jo buvo tyčiojamasi dėl drabužių ir šeimos finansinės padėties.

Buvęs mokyklos draugas žurnalistams pasakojo, kad S. Ramosas pradėjo rečiau lankytis mokykloje, o vėliau galiausiai metė mokslus ir pradėjo dirbti „Wendy's“.

Dirbo greitojo maisto restorane

S. Ramosas restorane dirbo nuo 11 iki 16 arba 17 val. penkias dienas per savaitę.

„Wendy's“ vakarinės pamainos vadovas Adrianas Mendesas sakė, kad S. Ramosas „daugiausia pasiliko sau“ ir buvo tylus.

„Jis buvo tylus tipas, tas, kuris daug nekalba. Jis tikrai nebendraudavo su kitais darbuotojais“, – CNN sakė A. Mendesas.

Restorano vakarinės pamainos vadovas papasakojo, kad S. Ramosas jau dirbo, kai jis pradėjo eiti savo pareigas vasario mėn.

Vienas iš „Wendy‘s“ darbuotojų „New York Times“ minėjo, kad S. Ramosas greitojo maisto restorane dirbo apie metus ir mėnesį prieš žudynes išėjo iš darbo.

Pirmieji požymiai – socialiniuose tinkluose

S. Ramoso socialiniuose tinkluose gausu nuotraukų su ginklais, kuriuos jis legaliai įsigijo per savo 18-ąjį gimtadienį, sakė valstijos senatorius Rolandas Gutierrezas.

Žudikas instagrame parašė žinutę pažįstamai moteriai ir pažymėjo ją ginklo nuotraukoje.

„Tu perskelbsi mano ginklo nuotraukas“, – gegužės 12 d. merginai pranešė @sal8dor_ direct.

„Kaip tavo ginklai susiję su manimi?“ – atsakė ji penktadienį.

„Tiesiog norėjau tave pažymėti“, – atsakė jis.

Tada antradienį 5.43 val. @salv8dor_ jai atsiuntė žinutę ir pasakė: „Tuoj.“

Mergina paklausė: „Apie ką tu?“ Į tai jis atsakė: „Pasakysiu iki 11.“

Jis pasakė, kad po valandos jai parašys žinutę, ir paragino atsiliepti.

„Turiu mažą paslaptį, kurią noriu tau pasakyti, – rašė jis. – Būk dėkinga, kad tave pažymėjau.“

Ji atsakė: „Ne, tai tiesiog baisu, – pridūrė: – Aš tavęs beveik nepažįstu, o tu pažymi mane nuotraukoje su ginklais?“

Paskutinė jo žinutė antradienį 9.16 val. buvo: „Aš varau.“

Šaudymas prasidėjo apie 11.32 val. Moteris tikino, kad nėra jo S. Ramoso širdies draugė ir net negyvena Teksase.

Ginklų nuotraukas žudikas siuntė ir savo buvusiam bendraklasiui.

Žudynių diena

Manoma, kad S. Ramosas prieš vykdamas į mokyklą šovė į savo močiutę. Pareigūnai vėliau pranešė, kad močiutė yra gyva, tačiau kritinės būklės.

Tyrėjai mano, kad S. Ramosas instagrame paskelbė nuotraukas, kuriose užfiksuoti du ginklai. Jie taip pat tiria, ar vyras užsiminė apie savo ketinimus socialiniuose tinkluose prieš įvykį.

Teisėsaugos pareigūnai antradienio vakarą įteikė daugybę kratos orderių ir rinko telefono skambučius bei kitus įrašus. Tyrėjai bandė susisiekti su žudiko artimaisiais ir ieškojo šaunamųjų ginklų.

Teksaso visuomenės saugumo departamento atstovo Traviso Considine'o teigimu, ataka prasidėjo apie 11.30 val., kai užpuolikas netoli prie mokyklos sudaužė savo automobilį ir įlėkė į pastatą, kur užėjo į kelias klases ir pradėjo šaudyti. Avariją išgirdęs gyventojas paskambino pagalbos numeriu. Atvykę du policininkai apsikeitė su S. Ramosu šūviais.

Abu pareigūnai buvo nušauti, tačiau iš karto nebuvo aišku, kur miestelyje įvyko susirėmimas ar kiek laiko praėjo, kol į įvykio vietą atvyko daugiau pareigūnų.

Tuo tarpu pasienio patrulių agentų komandos atskubėjo į mokyklą, įskaitant 10–15 SWAT tipo taktinio ir kovos su terorizmu padalinio narių, sakė aukščiausias pasienio patrulių regiono pareigūnas Jasonas Owensas.

Vienas pasienio patrulių agentas, dirbęs netoliese, kai prasidėjo šaudymas, nelaukęs pastiprinimo atskubėjo į mokyklą ir nušovė už užtvaros buvusį užpuoliką. Pasak teisėsaugos pareigūno, kuris norėjo likti anonimu, jis neturėjo leidimo to padaryti.

Pareigūnas buvo sužeistas, bet galėjo išeiti iš mokyklos, sakė šaltinis teisėsaugoje. J. Owensas patvirtino, kad agentas patyrė nedidelių sužalojimų, tačiau daugiau detalių nepateikė.

Nepatvirtintais duomenimis, užpuolikas vilkėjo apsauginę liemenę nuo šūvių.

Antradienį Teksase, Uvalde, pradinėje mokykloje per susišaudymą žuvo devyniolika mokinių ir du mokytojai. Aukų skaičius dar tikslinamas.

2022 05 25 13:36
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt