antradienis, sausio 26 d.
9 keisčiausios pasaulio kalėdinės tradicijos
Alfa.lt

Venesueliečiai čiuožia į bažnyčią, norvegai slepia šluotas, čekai mėto batus. Atskleisime keistas ir nuostabias šventines tradicijas visame pasaulyje.

1. Japonija: viskas, ko noriu Kalėdoms, yra... KFC

Pamirškite baltą mišrainę – daugeliui japonų tradicinė kalėdinė vakarienė yra Kentukio kepta vištiena (KFC). Dėl mažų japoniškų krosnelių ir sumanios rinkodaros kampanijos, įtikinusios vietinius gyventojus, kad kepta vištiena yra tradicinis Jolės (senovės germanų žiemos saulėgrįžos šventė, vėliau sutapatinta su krikščionių švente Kalėdomis) patiekalas, Kalėdų dieną KFC tenka net rezervuoti. 

Maža to, pulkininko ir KFC įkūrėjo H. D. Sanderso statulos, esančios už šio greitojo maisto restoranų tinklo prekybos vietų, Japonijoje yra puošiamos Kalėdų Senelio apranga. Vištiena patiekiama specialiose šventinėse pakuotėse. Paklausa tokia didelė, kad yra sukurta ir internetinė paslauga – išankstiniai užsakymai.

2. Norvegija: paslėpk šluotą

Norvegai mano, kad Kūčios sutampa su piktųjų dvasių ir raganų atėjimu. Tad logiška, jog vietiniai gyventojai, prieš eidami miegoti, namuose paslepia visas šluotas. Juk niekas taip nesugadina nuotaikos, kaip Kalėdų rytą rasta namų šluota, kurią suniokojo džiaugsmo apimta ragana.

3. Karakasas: užsidėkite riedučius

Važiuoti riedučiais į mišias yra kalėdinė tradicija Venesueloje. Savaitę prieš Kalėdas venesueliečiai dalyvauja kasdienėse bažnyčios pamaldose, kurios vadinamos „Misa de Aguinaldo“ (Ankstyvo ryto mišios). Sostinėje, Karakase, į bažnyčios pamaldas įprasta keliauti riedučiais. Ši tradicija yra plačiai paplitusi, todėl daugelis sostinės kelių yra uždaryti iki aštuntos valandos ryto, kad Kalėdų gerbėjai galėtų saugiai nuvykti į Dievo namus.

4. Austrija: akistata su demonais

Austrijoje Šv. Nikolajus, stačiatikių gerbiamas šventasis ir Kalėdų Senelio prototipas, turi piktąjį kolegą, vadinamą Krampus. Tai demonas, kuriam pavesta viena užduotis – prieš Kalėdas nubausti blogus vaikus. Tad velnio kostiumais pasipuošę vyrai vaikšto gatvėmis, nešini grandinėmis ir krepšiu, vaidindami, jog pagrobs ypač blogus vaikus ir nutemps juos į pragarą. Makabriška? Gal ir taip, užtat per žiemos šventes vaikų gatvėse nebūna – jie saugiai leidžia laiką namuose, su artimaisiais.

5. Gvatemala: ar švarūs jūsų namai?

Gvatemaloje vietiniai gyventojai tiki, kad tamsiuose, nešvariuose namų kampeliuose gyvena velnias ir kitos piktosios dvasios. Todėl savaitę prieš Kalėdas jie praleidžia šluodami, rinkdami šiukšles, o paskui jas sukrauna į didžiulę krūvą lauke. Galiausiai ant viršaus uždedamas velnio paveikslas ir visa tai padegama. Ši ceremonija vadinama „La Quema del Diablo“ (Velnio deginimas). Gvatemaliečių idėja – sudeginti visus blogus praėjusių metų atsiminimus, o naujuosius pradėti iš pelenų.

6. Ukraina: vietoje žaisliukų – voratinkliai

Be standartinių blizgučių, girliandų ir žaisliukų, ukrainiečiai mėgsta kalėdines eglutes papuošti dirbtiniais vorais ir jų tinklais. Tradicija atsirado iš senos pasakos apie vargšę moterį, kuri negalėjo sau leisti papuošti eglutės ir Kalėdų rytą pabudusi pamatė, kad ją blizgiu ir spindinčiu tinklu papuošė voras.

8. Portugalija: pietūs mirusiesiems

Per tradicinę kalėdinę šventę Portugalijoje „Consoda“ šeimos prie valgomojo stalo palieka tuščias vietas mirusiems artimiesiems. Manoma, kad tokia praktika užtikrina namų ūkiui sėkmę. Kai kuriose vietovėse maisto trupiniai paliekami ir ant židinio.

9. Čekija: batai-piršliai

Kalėdų išvakarėse netekėjusios čekės moterys atsistoja nugara į duris ir per petį meta vieną batą. Jei jis nusileidžia pirštu į duris, tai reiškia, kad ji ištekės per ateinančius metus. Na, o jei batas nusileidžia kulnu į duris, teks dar metus vienai žiūrės Bridget Jones filmus. Vis tik tai yra žymiai geriau, nei ištekėti už niekšo.

2020 12 26 17:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt