penktadienis, rugsėjo 30 d.
A. Blinkenas: J. Bidenas „bet kada“ susitiks su V. Putinu, kad būtų išvengta karo Ukrainoje
BNS
BNS foto
J. Bidenas

JAV prezidentas Joe Bidenas yra pasirengęs „bet kuriuo metu“ susitikti su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, jei tai padės išvengti karo Ukrainoje, sekmadienį pareiškė Amerikos diplomatijos vadovas.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas televizijai CNN sakė, kad „viskas, ką matome, rodo, jog tai yra labai rimta, kad esame ant invazijos slenksčio“.

„Tačiau kol tankai dar nerieda ir lėktuvai neskraido, mes išnaudosime visas galimybes ir kiekvieną turimą minutę, kad pamatytume, ar diplomatija vis dar gali sulaikyti prezidentą Putiną nuo tolesnių veiksmų“, – pareiškė jis.

A. Blinkeno ir kitų Vakarų pareigūnų teigimu, Rusija prie Ukrainos sienų yra sutelkusi per 150 tūkst. karių. Pranešama apie suintensyvėjusį apšaudymą Rytų Ukrainoje.

Kanalo CBS laidai „Face the Nation” valstybės sekretorius sakė, kad J. Bidenas „labai aiškiai davė suprasti, jog yra pasirengęs susitikti su prezidentu Putinu bet kuriuo metu, bet kokiu formatu, jei tai gali padėti užkirsti kelią karui“.

Pasak Baltųjų rūmų, JAV ir Rusijos lyderiai paskutinį kartą telefonu kalbėjosi vasario 12 dieną.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) pranešė, kad ties nestabilia Ukrainos armijos ir Rusijos remiamų separatistų fronto linija „dramatiškai padaugėjo“ paliaubų pažeidimų, o ten esantys naujienų agentūros AFP žurnalistai girdėjo, kaip vyksta intensyvus apšaudymas.

Ir taip didelę įtampą dar labiau padidino Minsko pranešimas, kad bendros pratybos su Rusijos pajėgomis, kurios turėjo baigtis šį savaitgalį, bus tęsiamos.

Pasak A. Blinkeno, tai tik vienas iš kelių ženklų, jog Maskva ruošiasi invazijai, o V. Putinas „beveik iki smulkmenų laikosi scenarijaus“.

J. Bidenas sekmadienį surengė savo Nacionalinės saugumo tarybos, kuri retai susitinka savaitgaliais, posėdį Ukrainos krizei aptarti.

Tuo tarpu JAV viceprezidentė Kamala Harris, sekmadienį kalbėdama žurnalistams po pranešimo Miuncheno saugumo konferencijoje, pareiškė, kad Vakarų sąjungininkės yra pasirengusios įvesti Rusijai didžiules sankcijas, jei ši įsiveržtų į Ukrainą.

„Mes vis dar nuoširdžiai tikimės, kad yra diplomatinis kelias iš šio momento“, – sakė K. Harris, bet pripažino, kad tokia galimybė vis mažėja.

„Kalbame apie realią karo Europoje galimybę“, – sakė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 02 20 18:48
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt