trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
A. Lukašenka: Baltarusija migrantų nestabdys
BNS
Scanpix
Aliaksandras Lukašenka

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka penktadienį pareiškė, kad jo šalis, patirianti Vakarų valstybių sankcijas už susidorojimą su prodemokratine opozicija ir žmogaus teisių pažeidimų, neturi nei lėšų, nei pajėgumų, kad sustabdytų jos teritoriją kertančius neteisėtus migrantus, pranešė valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Šis pareiškimas nuskambėjo Lietuvai dėl migrantų iš Baltarusijos antplūdžio paskelbus valstybės masto ekstremalią situaciją.

„Sąžiningai pasakiau, kad mes nebelaikysime tų, kuriuos jūs smaugėte Afganistane, Irane, Irake. Dėl jūsų sankcijų mes tam neturim nei pinigų, nei jėgų“, – A. Lukašenka sakė per renginį Nepriklausomybės dienos proga.

Penktadienio duomenimis, Lietuvos sienos apsaugos pareigūnai sulaikė 150 neteisėtų migrantų – – tai yra beveik tris kartus daugiau nei ankstesni paros rekordai.

Lietuvos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, esama infrastruktūra leidžia apgyvendinti migrantų laikymo centruose 835 žmones, bet iš šių vietų apie 500 jau užimtos. Nuo metų pradžios sulaikyti iš viso 822 neteisėti migrantai – dešimteriopai daugiau negu per visus 2020-uosius, pridūrė VRM.

2021 07 03 10:01
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt