penktadienis, spalio 30 d.
A. Lukašenka giriasi, kad S. Cichanouskaja prašė padėti jai palikti Baltarusiją
Alfa.lt

Baltarusijos valdžią savo rankose laikantis Aliaksandras Lukašenka paskelbė, kad jo pagrindinė oponentė Sviatlana Cichanouskaja pati pasiprašė būti išvežta iš Baltarusijos, tačiau, vos kirtusi sieną, ji buvo perimta „Lietuvos saugumo pajėgų“, praneša šios šalies naujienų agentūra „BelTA“.

„Niekas jos „neišvarė“. Tai buvo gyvybės ar mirties klausimas, ir tai buvo jos noras“, – agentūra citavo A. Lukašenką.

Jis pridūrė, kad Baltarusijos ambasadai Lietuvoje buvo įsakyta S. Cichanouskajai padėti su „persikraustymu“, įskaitant ir naujos gyvenamosios vietos paiešką.

„Tačiau ji labai greitai buvo perimta Lietuvos saugumo agentūrų. Toliau visą istoriją jau žinote“, – tvirtino kadenciją jau baigęs prezidentas ir pridūrė, kad, vos prasidėjus neramumams Minske po prezidento rinkimų, S. Cichanouskajos štabas buvo planuojamo padegimo taikinys, norint ją paversti „šventąja auka“.

„Planas buvo padegti štabą ir apkaltinti tarnybas“, – teigė diktatorius ir tvirtino, kad sustabdyti šiems veiksmams buvo pasitelkta 120 pareigūnų.

Baltarusių tautos vienu vabzdžiu namų kenkėju pravardžiuojamas politikas tvirtino, kad iškart po to S. Cichanouskaja paprašė susitikti su vidaus reikalų ministru ir pranešė norinti palikti Baltarusiją.

„Iš esmės buvo vienas prašymas, „prašau, pasakykite prezidentui, kad noriu palikti Baltarusiją, nes gali atsitikti kažkas blogo“. Patenkindami jos norą, mes jai padėjome išvykti į Lietuvą – su visa apsauga ir jos kartu vykti norėjusiais žmonėmis, kad tik ji susitiktų su savo vaikais. Kai ji pasakė, kad ji neturi pinigų pragyvenimui, aš įsakiau, kad iš valstybinės įmonės būtų išskirta 15 tūkst. dolerių ir duota jai“, – pasakojo fantazijos nestokojantis A. Lukašenka.

Visuotiniai protestai Baltarusijoje vyksta nuo pat rugpjūčio 9 d. įvykusių sufalsifikuotų prezidento rinkimų. Pasak šalies Centrinės rinkimų komisijos, buvęs vadovas A. Lukašenka tariamai surinko 80,1 proc. rinkėjų balsų, o S. Cichanouskaja liko antra su 10,12 proc.

2020 10 16 09:01
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt