šeštadienis, sausio 16 d.
A. Lukašenka mano, kad opozicija gali mėginti jėga nuversti Baltarusijos valdžią
Alfa.lt

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė manąs, kad vienas iš galimų jo politinių oponentų tikslų – jėga nuversti dabartinę vyriausybę, ir vienas aukšto rango pareigūnas užsiminė, kad saugumo struktūros pasiruošusios duoti tam atkirtį, pranešė valstybinė žiniasklaida.

„Kadangi dabartinė padėtis kai kuriomis detalėmis panaši į [situaciją per 2010 metų prezidento rinkimus], tai byloja, jog šis variantas – nuversti esamą vyriausybę arba destabilizuoti padėtį – kol kas išlieka aktualus“, – A. Lukašenka kalbėjo ketvirtadienį lankydamasis 103-ojoje Vitebsko gvardijos oro desantininkų brigadoje.

Prezidento kalbos per šį vizitą įrašo dalį sekmadienį vakare parodė valstybinė televizija ONT.

A. Lukašenka tvirtino, kad padėtis Baltarusijoje prieš rugpjūčio 9-ąją vyksiančius prezidento rinkimus, kurių metu jis sieks užsitikrinti jau šeštąją kadenciją valstybės vadovo poste, yra panaši į situaciją per 2010-ųjų rinkimus, kai opozicijos šalininkai esą mėgino užimti vyriausybės būstinę.

„Prisiminkite 2010 metus. Tuomet viskas prasidėjo, kad būtume parklupdyti – [Vakarai] įvedė sankcijas, spaudė“, – kalbėjo jis. – Prezidento rinkimų dieną nusprendė parklupdyti, organizavę tą gaują ir metę [ją] prieš Vyriausybės rūmus.“

A. Lukašenka pridūrė: „Generolas [Andrejus] Ravkovas [buvęs gynybos ministras, Saugumo tarybos valstybės sekretorius] teisingai pasakė – mūsų iš išorės niekas nepuls.“

Tuo metu A. Ravkovas pabrėžė, kad šiuolaikiniai karai ir konfliktai dažniausiai prasidėdavo ne nuo užsienio pajėgų įsiveržimo, o „nuo gatvės, aikštės“.

„Nereikia galvoti, kad kažkas pasakė, jog armija eis prieš liaudį, šaudys į liaudį. Ne vien Ginkluotosios pajėgos, bet ir milicija, vidaus kariuomenė, pasieniečiai, kitos jėgos struktūros – mūsų užduotis: neleisti valstybei pražūti, neleisti liaudies kraujo praliejimo“, – sakė jis.

Baltarusijos centrinė rinkimų komisija antradienį atsisakė registruoti du svarbius opozicijos kandidatus – buvusį banko „Belgazprombank“ vadovą Viktorą Babaryką ir buvusį aukštųjų technologijų parko vadovą Valerijų Cepkalą – argumentuodama taisyklių pažeidimais dėl neteisingai užpildytų pajamų deklaracijų ir nepakankamu surinktų piliečių parašų skaičiumi.

Antradienio vakarą Minske įvyko nesankcionuotos neregistruotų pretendentų palaikymo akcijos, per kurias buvo sulaikyta daugiau nei 250 žmonių.

Trečiadienį A. Lukašenka sakė nesitaikstysiąs su Vakarų šalių pareiškimais, kad Baltarusija turi laikytis demokratinių vertybių.

„Jie jau pradeda laidyti mums užuominas: žiūrėkit, kad viskas būtų demokratiška, kad gatvėse nebūtų susirėmimų“, – kalbėjo A. Lukašenka per susitikimą su šalininkais viename provincijos mieste.

„Mums nereikia parodyti pirštu, kaip gyventi. Mes žinome, kaip gyventi, – sakė A. Lukašenka. – Ginsime savo šalį visais teisėtais metodais.“

„Jokie maidanai ar revoliucijos mūsų neišgelbės“, – pažymėjo A. Lukašenka, paminėdamas 2014 metų Ukrainos liaudies revoliucijos pavyzdį.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO), tarptautinė rinkimų ir karų stebėtoja, nuo 1995 metų nė vienų Baltarusijoje įvykusių rinkimų nėra pripažinusi laisvais ir sąžiningais.

2020 07 20 08:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt