ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
A. Lukašenka neatmeta galimybės sušaukti pirmalaikius prezidento rinkimus
BNS

Baltarusijos autoritariškas lyderis Aliaksandras Lukašenka, po ginčijamų prezidento rinkimų susidūręs su didžiausio masto protestais per 26 jo valdymo metus, trečiadienį pareiškė neatmetantis galimybės sušaukti pirmalaikius rinkimus, tačiau kalbėti apie jų datą dar anksti.   

A. Lukašenkai paskelbus, kad rugpjūčio 9-ąją vykusiuose rinkimuose jis įveikė politikos naujokę, opozicijos kandidatę Sviatlaną Cichanouskają, surinkęs 80 proc. balsų, šalyje prasidėjo beprecedentės protesto akcijos. Jau mėnesį dešimtys tūkstančių žmonių išeina į gatves reikalauti jo atsistatydinimo.   

Trečiadienį transliuotame interviu Rusijos valstybinei žiniasklaidai A. Lukašenka sakė: „Aš linkęs surengti pirmalaikius prezidento rinkimus. Neatmetu to.“  

„Sakau tai pirmąsyk“, – pridūrė jis. 

Opozicija ragino A. Lukašenką pripažinti pralaimėjimą ir atsistatydinti, kad būtų galima surengti naujus rinkimus, kurie atitiktų tarptautinius standartus. 

Režimo jėgos struktūros atsakė areštų bangomis, brutaliu smurtu prieš protestuotojus ir opozicijos lyderių bauginimo bei išvarymo kampanija.

Prezidentas sakė, jog kol kas anksti kalbėti apie tikslią pirmalaikių rinkimų datą, ir pridūrė, kad rinkimai turėtų įvykti įgyvendinus jo pasiūlytas konstitucines reformas. 

S. Cichanouskaja kritikavo A. Lukašenkos planą keisti Konstituciją ir sakė, jog tai tėra jo gudrybė, turinti padėti jam likti valdžioje.   

A. Lukašenka, planuojantis artimiausiu metu Maskvoje susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, interviu taip pat sakė, kad bet kokie būsimi žingsniai dėl tolesnės abiejų valstybių integracijos turi būti grindžiami lygiateisiškumo principu.   

Rusija ir Baltarusija yra sudariusios sąjunginę valstybę. Neseniai Maskva paragino stiprinti šalių integraciją, tačiau A. Lukašenka anksčiau nekart atmetė abiejų valstybių suvienijimo galimybę. 

„Esame suverenios nepriklausomos valstybės“, – sakė jis Rusijos valstybinės žiniasklaidos žurnalistams. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 09 17:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt