antradienis, rugsėjo 22 d.
A. Lukašenka: rinkos reformų Baltarusijoje nebus
BNS

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka patvirtino savo kritišką požiūrį į rinkos reformų šalies ekonomikoje galimybes.

„Tikslinga šiandien kalbėti apie ekonomikos teoriją. Bet aš norėčiau šį klausimą perkelti į reformų plotmę. Kodėl reformos? Todėl, kad visi alternatyvininkai visai neseniai šaukė – reformos, reformos...“, – penktadienį Baltarusijos mokslų akademijoje kalbėjo A. Lukašenka.

Jį cituoja valstybinė naujienų agentūra BelTA.

A. Lukašenka pabrėžė, jog kritiškai vertina „rėksnius“, kurie kalba apie didelių mašinų gamybos įmonių privatizavimą.

„Prisiminkite, kas įvyko prieš ketvirtį amžiaus, ir ką turime dabar. Aš tuomet siūliau – nieko nelaužykime, nes stovime ant milžinų pečių. Ir reikia plėtoti tai, ką turime. Turime MAZ, BelAZ, augantį žemės ūkį“, – kalbėjo jis.

„Esant dabartinei valdžiai, žinoma, eisime savo keliu, kaip tai darėme ketvirtį amžiaus. (...) Manau, kad visi supranta pagrindines mūsų ekonomikos raidos kryptis. Aš nenoriu įsitraukti į šią diskusiją, ji bus veikiau praktinė nei teorinė“, – sakė prezidentas.

Komentuodamas dabartinę Baltarusijos ekonominę padėtį, jis priminė, kokia ji buvo po Sovietų Sąjungos žlugimo.

„Todėl į nūdienos įvykius žvelgiu filosofiškai, iš vidaus matydamas tai, kas vyksta. Jokios katastrofos nėra“, – sakė A. Lukašenka.

„Nereikia nieko laužyti, o reikia plėtoti esamą. Mes pasirinkome tinkamą kursą“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 11 20:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt