penktadienis, spalio 30 d.
A. Lukašenka svarstys galimybę pakeisti kardomąją priemonę daliai sulaikytų opozicionierių
BNS

Į laisvę paleistas buvusio kandidato į prezidentus Viktaro Babarykos rinkimų štabo koordinatorius Juras Vaskrasenskis kalbėdamas televizijos ONT eteryje pareiškė, kad Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, praeitą šeštadienį apsilankęs Valstybės saugumo komiteto (KGB) izoliatoriuje paprašė sudaryti sąrašą žmonių, kuriems galima pakeisti kardomąją priemonę.

„Baigdamas susitikimas prezidentas paprašė manęs apibendrinti visus pateiktus pasiūlymus ir parengti kokį nors pasiūlymų rinkinį. Be to prezidentas manęs paprašė sudaryti sąrašą asmenų, kuriems galima būtų pakeisti kardomąją priemonę“, – trečiadienį sakė J. Vaskrasenskis.

J. Vaskresenskis pridūrė, kad išsamų asmenų sąrašą jis jau sudarė, o dabar bando apibendrinti susitikimo rezultatus. 

„Dabar rašo, kad tai buvo monologas, tačiau tai buvo tikras dialogas. Kalbėjome daugiausiai mes – ir visiškai laisvai – taip pat ir konstitucijos pataisų tema“, – sakė V. Babarykos bendražygis.

Šeštadienį A. Lukašenkos spaudos tarnybai lojalus „Telegram“ kanalas „Pul Pervogo“ pranešė, kad A. Lukašenka KGB izoliatoriuje susitiko su sulaikytais Koordinacinės tarybos nariais ir suvienytosios opozicijos štabo atstovais.

„Jis ten puspenktos valandos kalbėjosi su minėtais atstovais, laikomais izoliatoriuje. Prezidentas siekia išgirsti visų nuomonę“, – informavo „Telegram“ kanalas „Pul pervogo“.

Remiantis paskelbta nuotrauka, susitikime dalyvavo buvęs pretendentas į prezidento postą  ir buvęs banko „Belgazprombank“ vadovas V. Babaryka,  jo sūnus Eduardas, taip pat opozicijos įkurtos Koordinacinės tarybos nariai  Lilija Vlasava, Maksimas Znakas, politikos strategas Vitalijus Škliarovas ir J. Vaskrasenskis. Vėliau paaiškėjo, kad susitikime buvo ir tinklaraštininkas Siarhejus Cichanouskis.

Baltarusijoje po suklastotų rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų daugiau kaip du mėnesius tęsiasi masinės protesto akcijos, valdžios represija prieš demokratijos aktyvistus vykdo griežtas represijas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 15 17:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt