sekmadienis, gruodžio 5 d.
A.Lukašenka „trolina“ Lietuvą: sako duos elektros, nes „gaila žmonių“
Alfa.lt
Scanpix
Aliaksandras Lukašenka.

Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka negali nepaminėti Lietuvos. Tai ji kliūna dėl jo pačio sukeltos migrantų bangos, tai dar dėl ko nors. O šį kartą pažadėjo duoti Lietuvai elektros, nes esą gaila žmonių. Tiesa, niekas jo to neprašo ir net atvirkščiai, Lietuva daro viską, kad užkirstų baltarusiškos elektros importą į visą ES.

Kaip praneša valstybinė Baltarusijos žiniasklaida, antradienį A. Lukašenka lankėsi Lydoje ir su vietos ligoninės medikais kalbėjo ne apie ką kitą, o apie energetiką, prekyba elektros energija. Jis teigė, kad dabartinė situacija elektros rinkoje yra palanki Minskui, tačiau Baltarusijos valdžia „nenori gauti jokių dividendų“ iš to.

„Aš ne toks žmogus. Kaip dažnai sakau, aš išaugau kaime, ten visi buvo vienas už kitą, – kalbėjo diktatorius. – Žinoma, rytoj galėtume užsidaryti ir šios elektros Lietuvai netiekti – tegul perka Europos Sąjungoje dešimt kartų brangiau. Bet mums gaila žmonių. Tai mūsų kaimynai. Vakar gyvenome vienoje šalyje. Paimkime kad ir Ukrainą. Ten visada buvo mūsų žmonės ir dabar yra. Jie atsidūrė tokioje sunkioje, vargingoje padėtyje.“

Pasak jo, Baltarusijos premjeras neseniai pranešė, kad Lietuva ir Ukraina prašo baltarusiškos elektros: „Na, ką daryti, reikia padėti žmonėms. Štai ir viskas. O vadovybė… Suprantate, kokia ten vadovybė – ji valdoma iš išorės. Šiandien jie yra prižiūrimi amerikiečių.“

„Todėl konkrečiai pasakysiu: padėsime“, – apibendrino A. Lukašenka.

Lietuvos energetikos ministerija griežtai paneigė tokius A. Lukašenkos teiginius, kad mūsų šalis prašo ar perka baltarusišką elektros energiją.

„Toks prašymas net nėra įmanomas, nes Lietuvoje galioja vadinamasis Antiastravinis įstatymas, taip pat yra visuotinis sutarimas, jog Baltarusijos atominė elektrinė yra nesaugi, kelia grėsmę visam regionui ir apskritai neturėtų veikti“, – portalą Alfa.lt informavo ministerija.

2021 10 28 08:49
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt