antradienis, sausio 26 d.
A. Lukašenka užtrenkė duris ES branduolinės saugos ekspertams
Alfa.lt

ES branduolinės saugos reguliavimo ekspertų delegacija (ENSREG) šiandien atšaukė vizitą į Baltarusiją dėl Astravo atominės elektrinės. Aukšto lygio ekspertų misija į Baltarusiją turėjo vykti trečiadienį.

Tai paaiškėjo antradienį, kai Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete Europos Komisijos narei, atsakingai už energetiką Kadri Simson, Europos Parlamento narys Bronis Ropė pateikė klausimą dėl praėjusią savaitę vykusios ES Vadovų Tarybos išvados.

Praėjusią savaitę ES vadovai pavedė Komisijai pateikti priemones, kuriomis būtų sustabdytas elektros importas iš nesaugios Astravo atominės elektrinės. Europarlamentaras B. Ropė paklausė, kokių priemonių EK ketina imtis, turint omenyje, kad jau vasario mėnesį A. Lukašenka ketina pradėti komercinį elektros paleidimą į Europos rinką.

EK narė K. Simson apgailestaudama pranešė, jog Baltarusijai atsisakius teikti informaciją, kaip tik šiandien ES aukšto lygio branduolinės saugos ekspertai (ENSREG) atšaukė rytojaus planus vykti į Baltarusiją, kur buvo planuojama vertinti, kaip Astravo atominėje elektrinėje sekasi įgyvendinti pagrindinius ES branduolinės saugos reikalavimus.

„Esu šokiruotas. Baltarusija atsisakė bendradarbiauti, įgyvendinant pagrindinius ES keliamus saugumo reikalavimus branduolinei energetikai. Nuo kaimyninės Lietuvos bei tarptautinių ekspertų nuo pat statybų pradžios buvo slepiamos Astravo atominėje elektrinėje kylančios avarijos ar incidentai, – žinią komentavo EP narys B. Ropė. – Šis Baltarusijos akibrokštas, atsisakant bendradarbiauti su ES branduolinės saugos reguliavimo ekspertais, kelia dar daugiau nepasitikėjimo jau veikiančios ir po mėnesio ketinančios tiekti savo pagamintą elektros energiją ES rinkai Astravo atominės elektrinės saugumu".

2020 12 15 19:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt