šeštadienis, rugsėjo 19 d.
A. Lukašenka: valdžios neatiduosiu
BNS

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka ketvirtadienį pareiškė, kad valdžios neatiduos, nes liaudis jį „ne dėl to išrinko“.

„Noriu jums pasakyti vyriškai, kad tarp mūsų nebūtų neišsakytų dalykų. Man dažnai priekaištauja, kad „valdžios jis neatiduos“. Teisingai priekaištauja. Mane liaudis ne dėl to išrinko. Kaip ir jūs – tos valdžios turėtojai, jos nešėjai“, – sakė A. Lukašenka, Minske pristatydamas naująjį generalinį prokurorą Andrejų Švedą. Prezidentą citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

„Valdžia duodama ne tam, kad ją paimtum, pamestum ir atiduotum“, – pridūrė A. Lukašenka.

Pasak jo, „10-ojo dešimtmečio viduryje ji (valdžia) voliojosi purve, į ją valėsi kojas“. „Kaip ir į jus – tuos, kas nešiojo antpečius. Daugelis iš jūsų tą periodą atsimena. Ir aš nenoriu, kad Baltarusija sugrįžtų į tuos laikus. Todėl niekas neišdrįs mesti valdžios į purvą, kaip jie reikalauja“, – pareiškė A. Lukašenka.

Tuo pačiu jis paragino „žmones su antpečiais“ jo neišduoti ir paprašė prokuratūros darbuotojų padėti jam „išgelbėti valstybę“, o nepritariančiųjų jo veiksmams – pasitraukti ir netrukdyti.

„Padarysiu tai su jumis ar be jūsų – jums spręsti. Bet palenkti manęs nepavyks. Norite stoti šalia ir išgelbėti šalį – stokite. Nenorite – neišduokite. Jūs – žmonės su antpečiais. Nereikia varžytis ir triukšmauti. Pasitraukite į šalį ir netrukdykite“, – sakė jis.

Jis priminė, kad tai sakė dar prieš rinkimus, jausdamas, kad „mums gali pamėtėti šitą betvarkę“.

„Ir antra: jei galvojate, kad aš šitą valdžią pamėlynavusiomis rankomis laikau dėl savęs, jūs mane labai nuvilsite. Rusams, kurie nelabai nusimano apie mūsų valstybę, aš jau pasakiau: anksčiau ar vėliau šią valdžią paims kiti, bet paims pagal įstatymus, o ne spaudžiami gatvės“, – pabrėžė A. Lukašenka ir pridūrė: „Jūs išsilavinę žmonės. Ir jūs galvokite. Aš neraginu jūsų gelbėti valstybės pažeidžiant įstatymus.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 10 15:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt