ketvirtadienis, liepos 9 d.
A.Merkel apie sprendimą dėl pabėgelių: norėčiau atsukti laiką atgal
tiesa.com

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pripažino savo vyriausybės klaidas sprendžiant 2015 metų pabėgėlių krizę. Kanclerė pareiškė, kad jeigu ji galėtų, atsuktų laiką atgal, nes Vokietija nebuvo gerai pasiruošusi ją užklupusiems įvykiams.

Ji pabrėžė kovosianti, kad tokia krizė daugiau nepasikartotų. „Niekas nenori, kad situacija Vokietijoje pasikartotų, aš taip pat", - kalbėjo kanclerė. Ji pridūrė, kad padėtis jau suvaldyta, nes į Vokietiją atvyksta vis mažiau pabėgėlių. Kanclerė taip pat pripažino, kad pabėgėlių srautai į Vokietiją pernai kurį laiką buvo tapę nekontroliuojami.

Tokiais savo žodžiais A. Merkel reagavo į Meklenburgo-Priešakinės Pomeranijos ir Berlyno žemės rinkimus, per kuriuos jos Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) patyrė pralaimėjimą ir į priekį praleido socialdemokratus. A. Merkel pabrėžė, jog atsakomybė dėl pralaimėjimo tenka jai, todėl ji sieks geriau paaiškinti savo pabėgėlių politiką.

Kanclerė teigė negalinti keisti kurso ir nepriimti pabėgėlių. Tačiau savo sakinio „Mums tai pavyks" ji neketina kartoti, nes jis „kone tapo tuščia formule". Kartu A. Merkel pabrėžė „visiškai neabejojanti", kad Vokietija iš šio sudėtingo etapo išeis geresnė nei į jį įžengė.

2016 09 20 13:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt