penktadienis, rugsėjo 18 d.
A. Merkel: Baltarusijos lyderis A. Lukašenka nesusisiekė su jokiais ES lyderiais
BNS

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka nemėgino susisiekti su nė vienu iš Europos Sąjungos lyderių, jo šalį krečiant besiplečiančiai politinei krizei po ginčijamų valstybės vadovo rinkimų, ketvirtadienį sakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel

„Lukašenka nemėgino pasikalbėti su nė vienu iš mūsų“, – A. Merkel sakė per bendrą spaudos konferenciją su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu.

Vokietijos lyderė pridūrė: „Aišku, kad sakome [Rusijos prezidentui Vladimirui] Putinui, jog siekiame dialogo.“

Autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos pergalės paskelbimas po rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų išprovokavo didžiausias demonstracijas Baltarusijoje nuo šalies nepriklausomybės paskelbimo 1991 metais, kai subyrėjo Sovietų Sąjunga.

Pirmosiomis protestų dienomis milicijai brutaliai mėginant malšinti demonstracijas buvo sulaikyta beveik 7 tūkst. žmonių. Šimtai protestuotojų buvo sužeisti ir hospitalizuoti, taip pat buvo daug pranešimų apie sulaikytųjų mušimus, kankinimus ir prieš juos nukreiptą psichologinį smurtą. Mažiausiai trys protestų dalyviai žuvo.

Trečiadienį Europos Sąjunga paskelbė nepripažįstanti rinkimų Baltarusijoje rezultatų ir pradedant rengti sankcijas atsakingiesiems už balsų klastojimą ir smurtą prieš taikius protestuotojus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 21 10:04
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt