antradienis, sausio 26 d.
A. Merkel nepatinka soc. tinklų sprendimas blokuoti D. Trumpą
Alfa.lt

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel nuomone, socialinių tinklų milžinių sprendimas visam laikui uždaryti JAV vadovo Donaldo Trumpo paskyras yra „problemiškas“, nes nuomonės laisvė neturėtų būti priklausoma nuo šių interneto platformų vadovų sprendimų, pirmadienį pareiškė jos atstovas.

„Pagrindinė teisė į nuomonės laisvę yra elementarios svarbos pagrindinė teisė, ir ši pagrindinė teisė gali būti suvaržyta, tačiau remiantis įstatymais ir įstatymų leidėjų nustatyta tvarka, o ne socialinių žiniasklaidos tinklų vadovybės sprendimu“, – nurodė A. Merkel atstovas Steffenas Seibertas.

„Vadovaudamasi tokiu požiūriu kanclerė mano, kad JAV prezidento paskyrų blokavimas visam laikui yra problemiškas“, – nurodė jis.

Pasak kanclerės atstovo, melagystės arba neapykantos kurstymas taip pat yra „labai problemiškas“, tačiau valstybė turėtų jo imtis pagal parengtą teisinę reguliavimo sistemą.

Visiškas nuomonės blokavimas uždarant paskyrą yra perteklinė priemonė, sakė S. Seibertas, bet pridūrė, kad jis palaiko pastarųjų mėnesių socialinių tinklų taikytą melagingų pareiškimų žymėjimą.

A. Merkel sakė, kad ją JAV Kapitolijų šturmavę D. Trumpo šalininkai ją „supykdė ir nuliūdino“.

Ji taip pat kaltino D. Trumpą neramumų kurstymu, atsisakant pripažinti Joe Bideno pergalę prezidento rinkimuose.

Penktadienį socialinis tinklas „Twitter“ uždarė D. Trumpo paskyrą, kad būtų užkirstas kelias naujam protestuotojų puolimui prieš Kapitolijaus pastatą.

2021 01 11 18:59
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt