pirmadienis, rugsėjo 21 d.
A. Merkel su V. Putinu aptarė padėtį Baltarusijoje
BNS

Vokietijos kanclerė Angela Merkel kalbėdamasi telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pareiškė, kad Baltarusijos valdžia turėtų nebenaudoti smurto prieš taikius demonstrantus, antradienį pranešė agentūra „Bloomberg“.

Be to, ji pasisakė už tai, kad nedelsiant būtų paleisti politiniai kaliniai Baltarusijoje. Minskas, pasak A. Merkel, turi pradėti dialogą su opozicija.

„Kanclerė pabrėžė, kad Baltarusijos valdžia turėtų nenaudoti jėgos prieš taikius demonstrantus. Be to, turėtų būti nedelsiant paleisti politiniai kaliniai ir organizuotas nacionalinis dialogas su opozicija ir visuomene. Tai padės rasti išeitį iš krizės“, – sakoma Vokietijos vyriausybės atstovo Steffeno Seiberto pranešime.

Nuo rugpjūčio 9-osios Baltarusijoje vyksta masinės protesto akcijos prieš oficialiai paskelbtus šalyje įvykusių prezidento rinkimų rezultatus. Pirmosiomis dienomis jėgos struktūros malšindamos protestus naudojo kurtinamąsias granatas ir gumines kulkas.

Bendrai buvo sulaikyta apie 7 tūkst. žmonių, keli šimtai buvo sužeisti. Taip pat žuvo du žmonės: vienas per protestus, o kitas – sulaikymo įstaigoje.

Be to, pasirodė daug pranešimų apie šiurkštaus elgesio su sulaikytaisiais ir jų kankinimo atvejus rajonų vidaus reikalų valdybose, laikino sulaikymo izoliatoriuose, teisės pažeidėjų izoliavimo centruose ar pervežant sulaikytuosius į sulaikymo vietas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 18 15:53
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt